Ar skiepytis nuo difterijos?

Kad nepasikartotų prieš dešimt metų Lietuvoje kilęs difterijos protrūkis, tradicinės medicinos šalininkai ragina nuo šios pavojingos infekcijos skiepytis ne tik patiems, bet ir paskiepyti vaikus.

Statistika skelbia, kad iš bemaž 3 mln. Lietuvos gyventojų difterija sirgo mažiau nei pusšimtis. Todėl gydytojai homeopatai savo kolegų raginime atlikti visuotinę vakcinaciją įžvelgia komerciją.

Ragina skiepytis

Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiosios gydytojos pavaduotoja pediatrijai Lilija Girčienė teigia, kad skiepai padėjo įveikti arba maksimaliai sumažino sergamumą infekcinėmis ligomis.

„Žmonės abejoja, kam reikia skiepytis nuo infekcijos, jei šiuo metu nėra sergančiųjų difterija, – situaciją komentuoja gydytoja. – Praėjo dešimt metų nuo difterijos protrūkio ir visuotinės gyventojų vakcinacijos – būtent praėjus tokiam laiko tarpsniui žmogaus organizmas nebėra atsparus šios ligos sukėlėjui.“

Oficialiais duomenimis, Lietuvoje difterija dažniausiai sirgo suaugusieji – nuo 30 iki 50 metų amžiaus žmonės. Iš 43 sirgusiųjų 8 žmonės mirė. Skiepų šalininkai teigia, kad tai didelis mirštamumo rodiklis.

„Pasaulio ekspertų nuomonė bendra, kodėl kyla difterijos epidemijos – tai skiepijimų sutrikimų padarinys, – akcentavo gydytoja L. Girčienė. – Todėl viena pagrindinių šiuolaikinės difterijos epidemijos likvidavimo priemonių laikomas visuotinis imunizavimas geros kokybės vakcinomis. Lietuvoje tai buvo atlikta 1995-1996 metais, organizavus Lietuvos suaugusių asmenų skiepijimo nuo difterijos kampaniją. Tokiu būdu buvo sustabdytas sergamumas difterija.“

Galimos sunkios komplikacijos

Gydytoja primena, kad difterijos sukėlėjas gyvena aplinkoje ir plinta oro lašiniu būdu. Tai, jog difterija užsikrečiama per orą, yra ypač pavojinga. Inkubacijos periodas trunka nuo 2 iki 7 dienų.

Dažniausiai sergama žiočių difterija, kuri paprastai būna toksinės eigos: ūmi ligos pradžia, aukšta temperatūra, ryškūs bendros intoksikacijos simptomai – galvos, gerklės skausmai, labai blyškus veidas, iš burnos sklinda specifinis kvapas. Ant tonzilių užsideda sunkiai pašalinama plėvė, dėl ko smarkiai padidėja kaklo limfmazgiai, patinsta kaklo poodis.

Pasak gydytojos, susirgus difterija jau pirmosiomis dienomis sutrinka širdies ir kraujagyslių sistemos veikla. Šios infekcinės ligos komplikacijos – miokarditai, sunkūs inkstų pažeidimai ir kt. „Visi sergantieji difterija, nepriklausomai nuo ligos eigos sunkumo, gydomi ligoninėje – skiriami naujausios kartos antibiotikai“, – pažymi G. Girčienė.

Kenkia sveikatai

Homeopatas Vidmantas Misis pažymi, kad negalima šiaip sau leisti ligos sukėlėjo į organizmą. Mat bet kuris skiepas palieka savo pėdsaką.

„Nuo pavojingų infekcinių ligų pasiskiepijęs žmogus psichologiškai gal ir geriau jaučiasi, tačiau jo ramybė bemat dingtų, jeigu žinotų, kokį poveikį organizmui daro vakcina, – aiškino homeopatas. – Žmogus, pasiskiepijęs nuo vienos ligos, paprastai skiepijasi ir nuo kitų galimų infekcijų, įskaitant ir gripą. Įsivaizduokite, koks organizme „cheminių medžiagų mišinys“ būna. Visa tai kenkia sveikatai, silpnina imunitetą.“

V. Misis savo pacientams, „pagavusiems“ infekciją, pataria nelaukti, kol liga progresuos. „Homeopatijoje yra vaistų, efektyviai gydančių ir difteriją, svarbiausia – laiku kreiptis į gydytoją, kol nekilo rimtos komplikacijos“, – sakė jis.

Vaikus reikia skiepyti

„Vakarų ekspreso“ kalbintas homeopatas jokiu būdu neragina tėvelius liautis skiepijus savo vaikus.

Mažamečiams vaikams sudarytas skiepų kalendorius yra privalomas.

„Tačiau skiepų dozės, gautos vaikystėje, visiškai pakanka, – aiškino V. Misis. – Kita vertus, jeigu suaugęs žmogus taip jau nori skiepytis, tegu tą daro bent jau tuomet, kai bus užfiksuotas difterijos ar kitos itin pavojingos infekcijos atvejis.“

Jūratė Mazajeva

„Vakarų ekspresas“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.