Išmok parduoti savo filmą

Tokiu tikslu jaunieji kino menininkai susirinko į „Vasaros media studiją”

Filmų distribucija Lietuvoje – blogiausiai organizuojama kino sritis. Nėra aukštosios mokyklos, kuri rengtų tokius specialistus, o pavieniai asmenys nesukuria sistemos. „Šių metų „Vasaros media studijos” tikslas – žengti pirmuosius žingsnius kuriant filmų platinimo strategiją”, – sako režisierė ir tarptautinio projekto vadovė Inesa Kurklietytė.

Pasak pašnekovės, filmų platinimo strategija turi būti paraleliai kuriama rašant filmo scenarijų. „Pradedant kurti filmą reikia galvoti, kam jį siūlysi, parduosi. Bet tai – ne vien tik kino vadybininko darbas. Kaip parduoti gražiai „patiektą” filmą, privalo žinoti ir režisierius, ir operatorius, ir garso režisierius, ir kiti kūrybinės grupės nariai, – teigia I. Kurklietytė. – Todėl neatsitiktinai jau septintus metus iš eilės organizuojamą studiją šiemet skyrėme filmų distribucijai, o pavadinome ją „Patiek savo filmą”.

Ne pirmus metus į pajūrį su kitais jaunaisiais kino menininkais atvažiuojanti Lietuvos dailės akademijos (LDA) I kurso kino režisūros magistrantė Kristina Buožytė „Eteriui” sakė, kad šioje studijoje tikisi sužinoti, kaip tinkamai išreklamuoti savo filmus, apie kuriuos sužinotų ir „žmonės iš liaudies”. „Akademijoje nėra panašios disciplinos. Kaip turiu reklamuoti savo filmą, nežinau. Todėl mano juostas – „23 palata”, „Pakeisk plokštelę”, „Fotomorganas”, „Skylė” – yra matę tik akademijos dėstytojai ir studentai bei festivalių, kuriuose dalyvavau, svečiai”.

Filmų reklamai reikia stiliaus

Į Palangą kelioms savaitėms atsikraustę jaunieji kino menininkai iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Ispanijos, Vokietijos, Danijos, Prancūzijos ir kt. šalių filmų sukti šįkart nežada.

„Bus filmuojamos dokumentinės juostos apie vaidybinių filmų kūrimą. Kitaip tariant, dalyviai bandys sukurti profesionalų filmo anonsą, kuris dar vadinamas reklaminiu treileriu. Tai – nelengvas darbas”, – pasakoja I. Kurklietytė.

Kalbėdama apie filmų anonsų kūrimą, režisierė pabrėžia tai, jog labai svarbu sukurti patrauklų reklamos stilių. „Čia kino menininkams į pagalbą ateina dizaineriai, kuriuos vadiname produkcijos dizaineriais. Kurdami reklamos stilių, jie yra atsakingi už afišas, lankstinukus, kalendorėlius, marškinėlius ir t.t. – visa tai, kas filmo pristatymą daro patrauklų.”

Dirbtuvė „Stop by. Shoot film”

Be reklaminių anonsų kūrimo, per 50 „Vasaros media studijos” dalyvių rytais klauso paskaitų, o vakarais susirenka į filmų peržiūras, kurių metu pristatomi studentiški darbai, atvežti skirtingų šalių kino mokyklų studentų ir dėstytojų.

Šalia visų kitų renginių „Vasaros media studijoje” tris dienas vyko ir „Kodak” organizuojama dirbtuvė „Stop by. Shoot film”, kurioje kiekvienas norintis galėjo bandyti filmuoti su profesionalia kino kamera, valdoma dviejų žmonių.

„Jau ketverius metus Vilniaus universitete studijuoju viešuosius ryšius, tačiau dar nė karto neteko vaizdo įamžinti 16 mm kino juostoje, – įspūdžiais dalijasi vienas iš dirbtuvės „Stop by. Shoot filom” dalyvių Andrius. – Tokia kamera Lietuvoje – didžiulė prabanga”.

Virginija Vilčinskienė, „Kodak” firmos atstovė Pabaltijo šalyse ir Kaliningrade, „Eteriui” sakė, jog šią kamerą „Vasaros media studijai” jie išnuomojo Latvijoje. „Nusamdėme ir profesionalų operatorių iš Los Andželo Kristoferį Pyrsoną. Jaunuosius kino menininkus jis moko, kaip naudotis šia kamera. Atvirai pasakius, nesitikėjau, kad jaunimas taip domėsis. Dirbame su dvigubai didesne grupe nei reikėtų”.

Prizas

Sudarytos septynios darbo grupės (į kiekvieną jų įeina prodiuseris, režisierius, dizaineris, ryšių su visuomene specialistas bei asistentas. – Aut. past.) teorines žinias apie rinkodaros elementus turi pritaikyti praktikoje. Užduotis – savo filmui sukurti marketingo planą.

Trečiadienį „Laukinių Vakarų salūne” iš septynių grupių bus išrinkta geriausia, kurios reklaminis filmo stilius komisijai pasirodys patraukliausias. Nugalėtojai atsiims prizą – 1km 16mm kino juostą, kurioje įamžins savo sukurtą filmą.

Auksė Bogužaitė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.