Seimas renkasi į pirmąjį rudens sesijos posėdį

Šeštadienį prasidedančioje rudens sesijoje Seimo nariai ketina patvirtinti kitų metų biudžetą, imtis kelių Konstitucijos pataisų ir apsvarstyti daugiau nei 200 kitų teisės aktų projektų.

Pirmasis rudens sesijos posėdis tradiciškai prasidės „Tautiška giesme“, vėliau žadama išklausyti Prezidento Valdo Adamkaus kalbą ir numatomų darbų programos pristatymą. Darbų programos projektą parlamentarams pateiks Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas ir Seimo vicepirmininkas Česlovas Juršėnas.

Prasidedanti sesija šios kadencijos parlamentarams bus pirmoji įprastos trukmės rudens sesija. Pernai po rinkimų naujos kadencijos Seimo nariams rudens sesijoje teko dirbti mažiau nei porą mėnesių.

Bene svarbiausias artėjančios sesijos darbas bus 2006 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų patvirtinimas.

Seimui teks svarstyti kelias Konstitucijos pataisas, susijusias su vicepremjero pareigybe, tiesioginiais merų rinkimais, euro įvedimu.

Rudens sesijoje numatoma pakeisti Baudžiamąjį, Baudžiamojo proceso, Civilinį, Civilinio proceso, Bausmių vykdymo ir Administracinių teisės pažeidimų kodeksus, priimti Administracinio proceso kodeksą ir Kardomosios priemonės – suėmimo vykdymo įstatymą.

Parlamentarai rengiasi priimti Profesinių pensijų fondų, Šventosios valstybinio jūrų uosto įstatymą, Matininkų, Informacinės visuomenės paslaugų įstatymus, pakeisti Pelno mokesčio ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymus, Gamtinių dujų įstatymą.

Seimas ketina priimti Dirbtinio apvaisinimo, Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos, Gydytojų rūmų, Kremavimo įstatymus.

Parlamentarai turėtų patvirtinti jau kelerius metus rengiamus Politikų elgesio ir Tarnautojo elgesio kodeksus.

Seimui žadama pateikti politinę reklamą televizijoje reglamentuojančias Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės, Reklamos ir Visuomenės informavimo įstatymų pataisas. Be to, numatoma svarstyti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisas.

Rudens sesijoje numatoma pakeisti vadinamąjį Liustracijos ir Dokumentų ir archyvų įstatymus, taip pat priimti Tautinių mažumų bei Pilietybės įstatymų pataisas.

Į darbų programą įtrauktas teisėjų ir Seimui atskaitingų institucijų vadovų ar narių skyrimas, Seimui atskaitingų institucijų veiklos ataskaitos, tarptautinių sutarčių ratifikavimas ir denonsavimas, Prezidento, Seimo Pirmininko ir Vyriausybės teikiami projektai.

Pagal Konstituciją Seimas kasmet renkasi į dvi eilines – pavasario ir rudens – sesijas. Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną. Rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną ir baigiasi gruodžio 23 dieną.
2005-09-10 08:03

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.