Treneris primins auklėtinėms 1999 metų ketvirtfinalį

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė šiandien žais vienas svarbiausių 30-ojo Europos čempionato finalinio turnyro rungtynes.

Ankaros „Ataturk” sporto rūmuose, talpinančiuose 4300 žiūrovų, vyks ketvirtfinalio mačai. Lietuvių varžove bus Lenkijos komanda.

Šių rungtynių kaina – kelialapis į 2006 metų pasaulio čempionatą Brazilijoje ir teisė tęsti kovą dėl Senojo žemyno pirmenybių medalių.

Su kaimynėmis juokauti negalima

Lietuvos krepšininkės vakar ryte iš Bursos išskrido į Ankarą. Po 45 minutes trukusio skrydžio mūsų šalies delegacija įsikūrė viešbutyje ir netrukus pradėjo rengtis kovai su gerai pažįstama Lenkijos komanda.

Treneriai Algirdas Paulauskas, Alfredas Vainauskas ir Valentinas Kanapkis vakar ilgokai studijavo būsimų varžovių žaidimą Europos čempionate, vėliau vaizdajuostes dar kartą peržiūrėjo su komanda.

Vakare lietuvės treniravosi salėje ir modeliavo būsimą žaidimą su lenkėmis.

„Su kaimynėmis juokauti negalima. Neabejoju, kad mūsų laukia labai sunki kova, juolab kad ketvirtfinalio mačai turi savas taisykles, čia dažnai daug lemia šaltakraujiškumas”, – teigė A.Paulauskas.

Vis dėlto jis teigė, kad pirmoji vieta grupėje, kuri buvo vadinama „mirtininkių”, gerokai pakėlė visos komandos nuotaiką.

„Jeigu išvykstant į Turkiją man būtų kas nors pasakęs, kad būsime pirmi, tokį žmogų būčiau pavadinęs utopistu. Ne dėl to, kad netikėčiau komanda – tiesiog mūsų grupė buvo labai stipri”, – teigė treneris.

Varžovių gretose nėra M.Dydek

Lietuvos rinktinės strategas žadėjo priminti auklėtinėms 1999 metais Lenkijoje vykusį Europos čempionatą, kai pirmąją vietą grupėje užėmusi Lietuvos rinktinė ketvirtfinalyje pralaimėjo ketvirtoje vietoje buvusioms slovakėms ir ne tik prarado teisę ginti Europos čempionių titulą, bet ir kelialapį į Sidnėjaus olimpines žaidynes.

Daugelį metų Lenkijoje dirbęs ir šios šalies krepšinį gerai pažįstantis A.Paulauskas sakė, kad galbūt parankesnės varžovės būtų buvusios graikės.

„Jeigu sklandžiai pasirengsime ir nusiteiksime ketvirtfinaliui, lenkių barjerą turėtume įveikti, nepaisant to, jog draugiškose rungtynėse šiemet joms pralaimėjome tris kartus iš keturių. Tačiau pralaimėjome žaisdami be Irenos Baranauskaitės, kai dar daug eksperimentavome. Dabar mūsų žaidimas, ypač gynyba, yra gerokai pasikeitęs”, – kalbėjo A.Paulauskas.

Lenkijos rinktinė Europos čempionate kovoja be geriausios savo šalies krepšininkės, 213 cm ūgio vidurio puolėjos Malgožatos Dydek.

Lyderės – gynėjos

Lietuvės pranoksta lenkes pagrindiniais žaidimo elementais.

Mūsiškės taiklesnės: dvitaškiais metimais – atitinkamai 47,8 proc. ir 38 proc., tritaškiais – 49 proc. ir 35,8 proc., baudomis – 77,8 proc. ir 75 proc.

Trenerio A.Paulausko auklėtinės sėkmingiau nei jo kolegos Arkadiušo Konieckio vadovaujama ekipa kovoja dėl kamuolio – per rungtynes vid. 34 ir 32, atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų – vid. 13 ir 11, tačiau nežymiai dažniau klysta – 17 ir 16.

Lenkijos rinktinės lydere šiame čempionate yra 184 cm ūgio gynėja Agnieška Bibžicka (vid. 16 tšk. per rungtynes ir vid. 2,8 atkovoto kamuolio). Naujoji mūsų ekipos žvaigždutė Sandra Valužytė pelno vid. po 15 tšk. ir geriau kovoja dėl kamuolių – vid. 5,8.

Masažuotojas dirba iki išnaktų

A.Paulauskas pastebėjo nuovargį Sandros Valužytės, Rimos Valentienės veiduose. Neramu vakar buvo ir dėl I.Baranauskaitės, kuriai skauda nugarą.

„Irena atvyko į Turkiją sirgdama, tačiau jau buvo atsigavusi, įgavusi gerą sportinę formą. Tačiau nugarą pirmiausia jai užgavo turkės, po to dar pridėjo rumunės”, – sakė A.Paulauskas.

Rinktinės masažuotojas Konstantinas Medvedevas jau nuo trečiadienio vakaro gerokai plušėjo masažuodamas skaudančią žaidėjos nugarą. Jis turėjo vilčių, kad šįvakar ji galės rungtyniauti visa jėga.

Apskritai K.Medvedevas su žaidėjomis dirba iki išnaktų, stengdamasis padėti išvargintiems sportininkių raumenims.

A.Paulauskas, rungtynių dienomis tikintis prietarais, nekeičia marškinėlių, kuriuos vilkint komanda laimėdavo.

„Nepersiaunu ir batų, nors jie man gerokai nutrynė kojas. Tačiau kai lifte praėjusį šeštadienį sutikau nieko gera nežadantį ženklą – nuotaką, nieko gero ir nebuvo, nes pralaimėjome serbėms”, – dėstė A.Paulauskas.

Jis džiaugėsi, kad Turkijoje nevargina pernelyg dideli karščiai: „Karštis visiškai pakenčiamas”.

Latvės grumsis su ispanėmis

Kitose ketvirtfinalio dvikovose susitiks Ispanija – Latvija, Prancūzija – Rusija ir Čekija – Turkija.

Paskutinę varžybų grupėse dieną Latvija nusileido Čekijai 45:76, Prancūzija 79:48 įveikė Vokietiją, Rusija 86:69 – Serbiją ir Juokalniją, o Ispanija 78:64 – Turkiją.

Galutinės komandų rikiuotės: A grupėje: Čekija (5 pergalės – 0 pralaimėjimų), Prancūzija (4-1), Latvija (3-2), Lenkija (2-3), Graikija (1-4), Vokietija (0-5); B grupėje Lietuva (4-1), Ispanija (4-1), Rusija (3-2), Turkija (2-3), Serbija ir Juodkalnija (2-3), Rumunija (0-5).

Pirmajame varžybų etape rezultatyviausiai žaidė ispanė A.Valdemoro – ji pelnė vidutiniškai po 23 taškus per rungtynes (šešta – S.Valužytė, vid. 15 tšk.). Sėkmingiausiai dėl kamuolio kovojo vokietė M.Askamp – vid. 10,8 (vienuolikta – I.Baranauskaitė, vid. 6,8).

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliko prancūzė K.Melen – vid. 5 (septinta – S.Valužytė, vid. 3,8). Blokuotų metimų skaičiumi nė viena žaidėja neprilygo rumunei G.Tomai – vid. 2,8 (trečia – I.Baranauskaitė, vid. 2,2).

Dovilė Kamarauskaitė,

„Kauno dienos” spec.korespondentė, Ankara (Turkija)

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.