Federacijų Supertaurei šeimininko teks laukti vienerius metus

Lietuvos rinktinė pralaimėjo antrąsias Federacijų Supertaurės rungtynes su Rusijos rinktine rezultatu 71:77 (20:17, 8:22, 23:14, 20:24). Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Mindaugas Žukauskas ir Darjušas Lavrinovičius pelnę po 15 taškų. Simas Jasaitis įmetė 11 taškų. Rusijos komandai J.Robertas Holdenas ir Sergejus Monia pelnė po 17 taškų.

Pagal varžybų reglamentą taurė būtų atitekus komandai, kuri pasiektų pergales abiejuose komandų susitikimuose. Pirmąjį, kuris vyko Vilniuje, rezultatu 73:58 buvo laimėjusi Lietuvos rinktinė, todėl dėl trofėjaus bus varžomasi kitais metais.

Lietuvos rinktinė sėkmingai pradėjo rungtynes – du pirmieji Simo Jasaičio tritaškiai metimai buvo taiklūs. Po to sekė Rusijos komandos spurtas 9:0. Po Antano Sireikos paprašytos minutes pertraukelės Lietuvos rinktinė perėmė iniciatyvą ir laimėjo kėlinį rezultatu 20:17.

Antrajame kėlinyje lietuvių klaidas puolime sekė greitos rusų atakos. Žaidybinė iniciatyvą perėmę šeimininkai, sparčiai krovėsi persvarą. Lietuviai antrąjį kėlinį pralaimėjo 14 taškų skirtumu.

Trečiajame kėlinyje lietuvių spurtas. Per keturias minutes musiškiai sugebėjo panaikinti 11 taškų skirtumą ir išlyginti rezultatą – 42:42. Tačiau perimti iniciatyvos nepavyko. Po trijų kėlinių pirmavo Rusijos rinktinė rezultatu 53:51.

Paskutiniajame ketvirtyje rusai suaktyvino gynybą ir privertė lietuvius daryti klaidas puolime. Lietuviai keletą kartų buvo priartėję, tačiau pakreipti rungtynių eigos nepasisekė. Kėlinio pabaigoje Rusijos rinktinė įgijo 5 taškų pranašumą. Lietuvos krepšininkai bandė pavyti priešininkus greitomis pražangomis, tikėdamiesi kad šie prames baudos metimus, tačiau rusai taikliai metė lemiamas baudas.

Lietuvos rinktinėje taškus pelnė: V.Ginevičius 6, M.Žukauskas 15, R.Šiškauskas 6, S.Serapinas 0 D.Lavrinovičius 15, K.Lavrinovičius 6, S.Jasaitis 11, P.Jankūnas 8, R.Javtokas 2, M.Lukauskis 0, G.Gustas 2, D.Šalenga nerungtyniavo.

Rusijos rinktinei taškus pelnė: J.R.Holdenas 17, F.Licholitovas 2, V.Fridzonas 1, N.Morgunovas 9, F.Samoilenko 5, V.Chriapa 11, Z.Pašutinas 4, S.Monia 17, A.Kirilenko 11.

Tai buvo paskutinės Lietuvos rinktinės kontrolinės rungtynės prieš, kitą penktadienį prasidėsiantį, Europos vyrų krepšinio čempionatą. Grižus į Lietuvą rinktinė treniruosis Klaipėdoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .