Dėl elektros šoko kalti susidėvėję kabeliai

Užvakar ir vakar ne vienos įmonės, įstaigos darbą trikdė trumpalaikiai elektros dingimai. Tokie sutrikimai didžiausią nerimą kėlė kompiuterinės technikos naudotojams: jie nuogąstavo galbūt ne tik prarasią informaciją, bet ir rimtai sugesiant pačią techniką.

Pravers nepertraukiamojo maitinimo šaltiniai

AB Rytų skirstomųjų tinklų Alytaus regiono Alytaus skyriaus Dispečerinio valdymo grupės vadovas Rimgaudas Simonaitis „Alytaus naujienoms” sakė, kad sutrikimų kilo dėl gedimų aukštosios įtampos elektros tinkle. Tuomet staiga stipriai krinta įtampa – tai jaučiama visame tinkle, tiekiančiame elektros energiją daug vartotojų. R.Simonaitis minėjo, kad tokie gedimai, atsirandantys dėl kabelių susidėvėjimo, neprognozuojami.
Naudotojams, norintiems išvengti darbo nesklandumų ir galimų kompiuterinės technikos gedimų, patartina įsigyti nepertraukiamojo maitinimo šaltinius. Netikėtai dingus elektrai, nepertraukiamojo maitinimo šaltiniai (populiariai vadinami „upsais”) įtampą palaiko 5-10 minučių – per šį laiką galima spėti saugiai išeiti iš naudojamų kompiuterio programų.

Gresia didesni praradimai

Kompiuterių specialistai įspėja, kad, trumpai dingus elektrai ir dėl to atsijungus kompiuteriams, galima ne tik netekti dar neišsaugotos informacijos, prarasti ryšį tarp kompiuterių, sujungtų į tinklą, bet ir turėti didesnių praradimų.
Pasak individualiosios įmonės savininko Prano Šeduikio, retai pasitaiko įvairių kompiuterio maitinimo bloko gedimų, negrįžtamai sugenda bet kuris kompiuterio elementas. Jeigu tuo metu, kai dingsta elektra, į kompiuterio kietąjį diską rašoma kokia nors informacija, gresia prarasti netgi visą jame buvusią informaciją.
Individualiosios įmonės „Bioksas” savininkas Arūnas Čepulis tokią situaciją palygino su automobilio vairavimu judrioje gatvėje užsimerkus: padariniai gali būti neprognozuojami – nuo laimingos iki fatališkos baigties.
Taigi nuo nemalonių staigmenų neprošal apsidrausti. „Alytaus naujienų” duomenimis, nepertraukiamojo maitinimo šaltinis kainuoja nuo 150 litų (vienam kompiuteriui), tad juos galėtų įsigyti ne tik įmonės, bet ir individualūs kompiuterių savininkai.

Aušra Žvinakevičiūtė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.