Penktadieniai ritmenbliuzo ir hiphopo ritmu

Naujuoju sezonu „Hot Chocolate Sunday“ ritmenbliuzo, hiphopo, reggaetono ir fanko vakarėliai klube „Global“ nebevyks. Tačiau tai – ne proga nusiminti. Nuo šiol klaipėdiečių pamėgti renginiai, pervadinti „Choco Friday“, vyks atitinkamai penktadienio vakarais, o juose dar dažniau viešės hiphopo kultūros propaguotojai iš Lietuvos ir užsienio.

„Sekmadieniais „Global“ hiphopo nebegros“, – „Jaunimo lygai“ šypsodamasis pranešė vakarėlių organizatorius Mindaugas Žukauskas. Ir tuoj pat paaiškino: „Linksmai išlydėjus vasarą renginiu „Tastiest Hot Chocolate Sunday“, vakarėliai keliasi į penktadienį. Jie vyks kas antrą savaitę. Renginių seriją atidarys „Choco Friday Opening“ šį penktadienį, kurio specialūs svečiai – gospelio projektas „Sky Jam“.

Pasak organizatoriaus, tikimasi į patogesniu laiku vykstančius vakarėlius mažojoje klubo salėje pritraukti dar daugiau hiphopo kultūros mėgėjų bei didžėjų. Šį mėnesį uostamiestyje taip pat laukiama reperio Pusho, šiemet išleidusio albumą „Reformatas“, vizito.

Rokerio sūnus

Vakarėliuose, kaip jau įprasta, reziduos jaunieji didžėjai Gintaras Žukauskas-Playa G ir Eugenijus Kinderis-Fella.

Fella pirmąkart prie didžėjaus pulto stojo kartu su Gintaru per draugo organizuotą vakarėlį.

H. Zudermano mokyklos vienuoliktokas sako, kad hiphopas jam patiko nuo pats mažens. Nuo tokios muzikos neatpratino ir sūnaus skonį kritikavęs tėtis – „hardrock“ muzikos fanas.

„Esu tik mėgėjas ir turiu kur tobulėti, – kalbėjo Fella. – Galbūt norėčiau didžėjavimu užsiimti profesionaliai, o kol kas muzika – didžiausias mano pomėgis.“

Į klubą – ne nosių riesti

Playa G, skeptiškai vertinantis hiphopo situaciją mūsų šalyje, teigia, kad ši kultūra Lietuvoje ir toliau propaguojama vangokai.

„Viskas vystosi labai lėtai, – dūsauja Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštosios mokyklos pirmakursis. – Vilniuje praktiškai visuose klubuose vyksta ritmenbliuzo vakarėliai, ten – kitas lygis, tokią muziką groja daugiau didžėjų.

Klaipėda kol kas turi tik savaitinius vakarėlius „Global“. Bet aš esu savo miesto patriotas.“

Be to, vaikinų manymu, uostamiesčio vakarėlių pranašumai – jie pavyksta daug šiltesni negu sostinės renginiai. „Čia žmonės ateina linksmintis, o ne riesti nosių“, – apie „Chocolate“ seriją sakė jie.

Neįprastas pasirodymas

Rytoj vakarėlyje svečiuosis dvasingą gyvą muziką propaguojantys „Sky Jam“.

21 metų Donatas Senkus – „žmogus pozityvas“, aktyvus krikščioniškosios jaunimo organizacijos „Jaunimo misija“ narys. Jis mokėsi renginių režisūros, apie metus praleido Norvegijoje bei Indijoje, o šią vasarą sugrįžęs į Klaipėdą, įstojo neakivaizdžiai studijuoti teologijos ir sumanė aktyviau plėtoti muzikinę veiklą.

Vaikinas dvejus metus muša būgnus ir penkerius – perkusiją. „Būtų smagu groti džiazą, – svarstė Donatas. – Bet ne akademinį, kuris dažnam jaunam žmogui nepatinka, o sumaišytą su fanku, hiphopu ir pan.“

Jolita – H. Zudermano vidurinės mokyklos dvyliktokė, maištaujanti siela ir stipraus vokalo mergina. Per vakarėlį ji, Donatui akompanuojant bongais, atliks keletą „koverių“, pavyzdžiui, regio legendos Bobo Marlio „Sun Is Shining“ ar hitą „Summertime“. Romantiškas ir dvasingas pasirodymas paįvairins „Choco“ vakarėliuose karaliaujančius karštus ritmenbliuzo ir hiphopo ritmus.

Penktadieniais veiks ir klubo didžioji salė. Čia tvyros kiek kitokia nei paprastai ramaus atsipalaidavimo nuotaika, kuria rūpinsis DJ Blackie, grosiantis „soulful house“.

Dominykas Šalčius

„Vakarų ekspresas“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.