Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybose sužaistos 21-erios rungtynės

Šeštadienį 2006 metų Pasaulio čempionato Europos atrankos varžybose įvyko 21 susitikimas, per kurį įmušti 62 įvarčiai, o didesnių staigmenų užfiksuota nebuvo. Ateinančios trylika atrankos varžybų bus žaidžiamos trečiadienį, birželio 8 dieną.

Pirmoje grupėje Olandija namuose rezultatu 2-0 įveikė Rumuniją ir su 19 taškų pirmauja, o Čekija tiesiog sutrypė Andorą įmušdama jai aštuonis įvarčius ir nuo olandų atsilieka vienu tašku. Kitose rungtynėse Makedonija palaužė Armėnijos pasipriešinimą, tačiau lieka penktoje vietoje ir didesnių vilčių nebeturi. Taigi grupės nugalėtojas atrodo turėtų išsispręsti spalio 8 dieną, kai Prahoje Čekija žais prieš Olandiją.

Antroje grupėje užtikrintai pirmauja Ukraina, įveikusi Kazachstaną ir su 20 taškų penkiais lenkianti Graikiją, kuri sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Turkija. Tuo tarpu Albanija dramatiškose varžybose 3-2 nugalėjo Gruziją ir susilygino taškais su Danija.

Trečioje grupėje lyderių dvikovą laimėjo Portugalija, namuose dviejų įvarčiu persvara nugalėjusi Slovakiją ir aplenkusi varžovą trimis taškais. Su slovakais taškais susilygino Rusijos rinktinė, vadovaujama naujo trenerio laimėjusi prieš Latviją, o Estija įveikė Lichtenšteiną ir pakilo į ketvirtą poziciją.

Lyderio poziciją ketvirtoje grupėje užimė Šveicarija, nesunkiai nugalėjusi Farerų salų ekipą, tuo tarpu Izraelis sugebėjo atsigauti po praleistų dviejų įvarčių ir Dubline sužaidė lygiosiomis prieš Airiją, kuri dabar dalinasi 3-4 vietas su Prancūzija.

Penktoje grupėje toliau pirmauja Italijos rinktinė, nesugebėjusi įmušti įvarčių rungtynėse Norvegijoje, tačiau dėl, Baltarusijos ir Slovėnijos lygiųjų išsaugojusi keturių taškų pranašumą prieš persekiotojus. Pirmą pergalę atrankos varžybose pasiekė Škotija, savo aikštėje įveikusi autsaiderę Moldovą.

Kadangi Anglija nerungtyniavo, šeštos grupės lyderiu tapo nesunkią pergalę prieš Azerbaidžaną pasiekusi Lenkija. Septintoje po 12 taškų turi Serbija ir Juodkalnija, sužaidusi taikiai su Belgija, bei Ispanija, palaužusi trečioje vietoje esančią Lietuvos rinktinę minimaliu rezultatu.

Nepaisant Švedijos triuškinamos pergalės šešių įvarčių persvara prieš Maltą, aštuntoje grupėje toliau sėkmingai žaidžia Kroatija, šį kartą išvykoje įtikinamu rezultatu 3-1 nugalėjusi Bulgariją. Į trečią vietą pakilo Vengrijos rinktinė, po permainingos kovos laimėjusi prieš Islandiją.

Statistika

1 grupė

Armėnija 1 – 2 Makedonija

28′ [0 – 1] Goran Pandev (11m.)

48′ [0 – 2] Goran Pandev

55′ [1 – 2] Edgar Manucharyan

Čekija 8 – 1 Andora

13′ [1 – 0] Vratislav Lokvenc

29′ [2 – 0] Jan Koller

35′ [2 – 1] Gabi Riera

38′ [3 – 1] Vladimir Smicer

52′ [4 – 1] Tomas Galasek (11m.)

80′ [5 – 1] Milan Baros

85′ [6 – 1] Tomas Rosicky (11m.)

87′ [7 – 1] Jan Polak

90′ [8 – 1] Vratislav Lokvenc

Olandija 2 – 0 Rumunija

26′ [1 – 0] Arjen Robben

46′ [2 – 0] Dirk Kuijt

Ukraina 2 – 0 Kazachstanas

18′ [1 – 0] Andriy Shevchenko

83′ [2 – 0] Igor Avdeyev (į savo vartus)

Turkija 0 – 0 Graikija

Albanija 3 – 2 Gruzija

6′ [1 – 0] Igli Tare

33′ [2 – 0] Ervin Skela

55′ [3 – 0] Igli Tare

85′ [3 – 1] Vladimir Burduli

90′ [3 – 2] Levan Kobiashvili

Rusija 2 – 0 Latvija

56′ [1 – 0] Andrey Arshavin

78′ [2 – 0] Dmitri Loskov (11m.)

Estija 2 – 0 Lichtenšteinas

27′ [1 – 0] Andrei Stepanov

57′ [2 – 0] Andres Oper

Portugalija 2 – 0 Slovakija

22′ [1 – 0] Fernando Meira

42′ [2 – 0] Cristiano Ronaldo

Farerų salos 1 – 3 Šveicarija

25′ [0 – 1] Raphael Wicky

70′ [1 – 1] Rogvi Jacobsen

73′ [1 – 2] Alexander Frei

86′ [1 – 3] Alexander Frei

Airija 2 – 2 Izraelis

6′ [1 – 0] Ian Harte

11′ [2 – 0] Robbie Keane

39′ [2 – 1] Avi Yehiel

45′ [2 – 2] Avi Nimni (11m.)

83′ Andy O’Brien (Airija) pašalintas iš aikštės

Škotija 2 – 0 Moldova

53′ [1 – 0] Christian Dailly

89′ [2 – 0] James McFadden

Baltarusija 1 – 1 Slovėnija

16′ [0 – 1] Nastja Ceh

19′ [1 – 1] Valentin Belkevich

Azerbaidžanas 0 – 3 Lenkija

28′ [0 – 1] Tomasz Frankowski

57′ [0 – 2] Tomasz Klos

79′ [0 – 3] Maciej Zurawski

San Marinas 1 – 3 Bosnija ir Hercegovina

17′ [0 – 1] Hasan Salihamidzic

39′ [0 – 2] Hasan Salihamidzic

40′ [1 – 2] Andy Selva

75′ [1 – 3] Sergej Barbarez

Bulgarija 1 – 3 Kroatija

18′ [0 – 1] Marko Babic

57′ [0 – 2] Igor Tudor

72′ [1 – 2] Stilian Petrov

80′ [1 – 3] Niko Kranjcar

Švedja 6 – 0 Malta

6′ [1 – 0] Mattias Jonson

18′ [2 – 0] Anders Svensson

29′ [3 – 0] Christian Wilhelmsson

40′ [4 – 0] Zlatan Ibrahimovic

57′ [5 – 0] Fredrik Ljungberg

81′ [6 – 0] Johan Elmander

Islandija 2 – 3 Vengrija

18′ [1 – 0] Eidur Gudjohnsen

45′ [1 – 1] Zoltan Gera (11m.)
56′ [1 – 2] Zoltan Gera (11m.)

68′ [2 – 2] Kristjan-Orn Sigurdsson

73′ [2 – 3] Szabolcs Huszti

56′ Olafur Orn Bjarnason (Islandija) pašalintas iš aikštės

1. Kroatija 6 5 1 0 16-3 16
2. Švedija 6 5 0 1 23-2 15
3. Vengrija 6 3 1 2 9-11 10
4. Bulgarija 6 2 2 2 11-11 8
5. Islandija 6 0 1 5 6-17 1
6. Malta 6 0 1 5 1-22 1