Ukraina žais Pasaulio čempionato finaliniame turnyre

Šeštadienį Senojo žemyno stadionuose vyko Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybos. Ukrainos nacionalinei rinktinei trečias kartas nemelavo – per pastaruosius du pasaulio čempionato atrankos ciklus jiems iki kelialapio pritrūko pergalės atkrintamosiose rungtynėse, tačiau šį kartą O.Blokhino treniruojama komanda laimėjo savo grupę ir pirmoji iš europiečių (neskaitant šeimininkų vokiečių) jau gali ruoštis 2006 metais Vokietijoje vyksiančiam finaliniam turnyrui.

Ukrainiečiams norint laimėti 2 grupę reikėjo pergalės namuose prieš Gruziją – nors šeimininkai pirmavo po R.Rotano įvarčio, rezultatą paskutinę minutę baudos smūgiu išlygino G.Gakhokidze. Visgi palankus rezultatas kitose rungtynėse leido 50 tūkstančių Kijeve susirinkusių žmonių triumfuoti – Danija dramatiško S.Larseno įvarčio rungtynėms baigiantis dėka išplėšė tašką Turkijoje, o tai reiškia, kad turkai nebegalės pasivyti ukrainiečių. Trečiose grupės rungtynėse šeštadienį Albanija įveikė autsaiderį Kazachstaną ir išsaugojo penktą poziciją.

Staigmeną 1 grupėje pateikė Rumunija, du kartus pasižymėjus A.Mutu įveikusi Čekiją ir aplenkusi ją šoktelėjusi į antrą vietą, tiesa čekai yra sužaidę dviem mačais mažiau. Grupėje toliau pirmauja Olandija, tik minimalia persvara po R.van Nistelrojaus įvarčio išvykoje įveikusi Armėniją, tuo tarpu Andora savo aikštėje sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Suomija.

3 grupėje vilčių beveik nebeturi Latvijos rinktinė, Baltijos šalių derbyje po 65 metų pertraukos rezultatu 1-2 pralaimėjusi Estijoje. Grupės lyderė Portugalija namuose nepasigailėjo Liuksemburgo, įmušusi jam šešis įvarčius be atsako, o Rusijai dėl dviejų A.Keržakovo įvarčių pavyko palaužti Lichtenšteiną ir taškais susilyginti su antrą vietą užimančia Slovakija.

Sudėtingiausia situacija 4 grupėje, kur keturios komandos dar pretenduoja į dvi pirmąsias vietas, nors tašku mažiau turintis ir rungtynėmis daugiau už varžovus sužaidęs Izraelis galimybių atrodo turi mažiau. Žydai išvykoje sužaidė lygiosiomis 1-1 su grupėje dėl geresnio įvarčių santykio pirmaujančia Šveicarija, antrą poziciją užima Airija, o į trečią pakilo Prancūzija, neturėjusi daug vargo prieš Farerų salas ir nugalėjusi rezultatu 3-0.

Vienos permainingiausių ir dramatiškiausių dienos rungtynių vyko Slovėnijoje – dėl antrosios vietos penktoje grupėje šeimininkai susikovė su Norvegija, ir pralaimėjo rezultatu 2-3 paskutinę minutę svečių ekipoje pasižymėjus M.G.Pedersenui. Prieš norvegus dviejų taškų persvarą turi pirmoje pozicijoje esanti Italija, išvykoje lygiosiomis 1-1 baigusi mačą su Škotija. Staigmeną pateikė ir pirmą atrankos ciklo pergalę iškovojo Moldova, namuose dviejų įvarčių persvara laimėjusi prieš Baltarusiją.

6 grupėje pirmaujanti Lenkija namuose tik po sunkios kovos rezultatu 3-2 palaužė Austriją ir bent laikinai išsaugojo dviejų taškų pranašumą prieš rungtynėmis mažiau sužaidusią Anglijos rinktinę, kuri išvykoje po vienintelio J.Cole’o įvarčio įveikė Velsą. Pirma pergale galėjo džiaugtis Šiaurės Airija, savo aikštėje nugalėjusi tokio džiaugsmo dar nepatyrusį Azerbaidžaną.

Kaip jau žinome, po pralaimėjimo Serbijai ir Juodkalnijai ne vien nuo savo rezultatų dabar priklauso Lietuvos rinktinės likimas – mūsiškiams reikės būtinai laimėti dvi sekančias varžybas ir iškovoti bent tašką paskutinėse bei tikėtis palankių rezultatų kitose rungtynėse. Šiek tiek geresnėje padėtyje atsidūrė tašku lietuvius aplenkusi Bosnija ir Hercogovina, namuose įmušus S.Barbarezui nugalėjusi Belgiją, kuri su 8 taškais nukrito į penktą poziciją.

8 grupėje nugalėjo visos trys pirmaujančios komandos: Švedija namuose 3-0 sutriuškino Bulgariją, Vengrija nepasigailėjo Maltos ir įveikė ją 4-0, o Islandija savo aikštėje turėjo pripažinti Kroatijos pranašumą. Taigi šioje grupėje dėl pirmos vietos kovos Kroatija ir Švedija, o penkiais taškais nuo švedų atsiliekantys vengrai dar turi vilčių pakovoti dėl antrosios pozicijos.

Pasaulio čempionato atrankos varžybų statistika

1 grupė:

Andora 0 – 0 Suomija

Armėnija 0 – 1 Olandija

63′ [0 – 1] Ruud van Nistelrooy

Rumunija 2 – 0 Čekija

27′ [1 – 0] Adrian Mutu

56′ [2 – 0] Adrian Mutu

Turnyrinė lentelė:

(Vieta, komanda, žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, taškai)

Gruzija 1 – 1 Ukraina

44′ [0 – 1] Ruslan Rotan

90′ [1 – 1] Georgi Gakhokidze

Albanija 2 – 1 Kazachstanas

54′ [1 – 0] Florian Myrtaj

57′ [2 – 0] Erjon Bogdani

63′ [2 – 1] Maxim Nizovtsev

Turkija 2 – 2 Danija

41′ [0 – 1] Claus Jensen

48′ [1 – 1] Okan Buruk

81′ [2 – 1] Tumer Metin

90′ [2 – 2] Soren Larsen

Estija 2 – 1 Latvija

11′ [1 – 0] Andres Oper

71′ [2 – 0] Maksim Smirnov

90′ [2 – 1] Jurijs Laizans

Rusija 2 – 0 Lichtenšteinas

27′ [1 – 0] Aleksandr Kerzhakov

66′ [2 – 0] Aleksandr Kerzhakov

Portugalija 6 – 0 Liuksemburgas

22′ [1 – 0] JorgeAndrade

30′ [2 – 0] Alexandre Ricardo

38′ [3 – 0] Pedro Pauleta

56′ [4 – 0] Pedroa Pauleta

78′ [5 – 0] Simao Sabrosa

84′ [6 – 0] Simao Sabrosa

Šveicarija 1 – 1 Izraelis

5′ [1 – 0] Alexander Frei

20′ [1 – 1] Adoram Keisi

Prancūzija 3 – 0 Farerų salos

13′ [1 – 0] Djibril Cisse

19′ [2 – 0] Suni Olsen (į savo vartus)

76′ [3 – 0] Djibril Cisse

Moldova 2 – 0 Baltarusija

15′ [1 – 0] Segei Rogachev

49′ [2 – 0] Segei Rogachev

Škotija 1 – 1 Italija

13′ [1 – 0] Kenny Miller

76′ [1 – 1] Fabio Grosso

Slovėnija 2 – 3 Norvegija

1′ [0 – 1] John Carew

3′ [1 – 1] Aleksandar Rodic

24′ [1 – 2] Claus Lundekvam

83′ [2 – 2] Robert Koren

90′ [2 – 3] Morten-Gamst Pedersen

Šiaurės Airija 2 – 0 Azerbaidžanas

60′ [1 – 0] Stuart Elliott

85′ [2 – 0] Warren Feeney (11m.)

Velsas 0 – 1 Anglija

54′ [0 – 1] Joe Cole

Lenkija 3 – 2 Austrija

13′ [1 – 0] Euzebiusz Smolarek

23′ [2 – 0] Kamil Kosowski

61′ [2 – 1] Roland Linz

67′ [3 – 1] Maciej Zurawski

80′ [3 – 2] Roland Linz

Bosnija ir Hercegovina 1 – 0 Belgija

62′ [1 – 0] Sergej Barbarez

Serbija ir Juodkalnija 2 – 0 Lietuva

18′ [1 – 0] Mateja Kezman

75′ [2 – 0] Sasa Ilic

Švedija 3 – 0 Bulgarija

60′ [1 – 0] Fredrik Ljungberg

76′ [2 – 0] Olof Mellberg

90′ [3 – 0] Zlatan Ibrahimovic

Islandija 1 – 3 Kroatija

24′ [1 – 0] Eidur Gudjohnsen

56′ [1 – 1] Bosko Balaban

61′ [1 – 2] Bosko Balaban

82′ [1 – 3] Darijo Srna (11m.)

Vengrija 4 – 0 Malta

35′ [1 – 0] Sandor Torghelle

55′ [2 – 0] Brian Said (į savo vartus)

65′ [3 – 0] Akos Takacs

85′ [4 – 0] Peter Rajczi

1. Kroatija 7 6 1 0 19-4 19
2. Švedija 7 6 0 1 26-2 18
3. Vengrija 7 4 1 2 13-11 13
4. Bulgarija 7 2 2 3 11-14 8
5. Islandija 8 1 1 6 11-21 4
6. Malta 8 0 1 7 2-30 1