Čempionai LSKL pirmenybes pradėjo pralaimėjimu Klaipėdoje

Pirmadienį Lietuvos studentų krepšinio lygoje buvo sužaistos antrojo turo rungtynės. Kiek netikėtą pralaimėjimą uostamiestyje patyrė nugalėtojų titulą ginantys VDU krepšininkai, tuo tarpu antrąją pergalę iškovojo VPU komanda, o pirmąsias pergales šventė LKKA ir VGTU ekipos.

Čempionai startavo nesėkme

Naująjį Lietuvos studentų krepšinio čempionatą nesėkmingai pradėjo nugalėtojų titulą ginanti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa, kuri pirmadienį uostamiestyje rezultatu 81:95 (13:24, 22:23, 24:25, 24:21) nusileido praėjusių metų vicečempionams Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkams.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštėje dominavo klaipėdiečiai, kurie spurtavo 9:2, o kėlinio viduryje po Giedriaus Jankausko metimo pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 16:6. Jau per pirmąjį kėlinį keturias pražangas surinko į VDU gretas grįžęs Povilas Butkevičius. Netekę vieno puolimo lyderių kauniečiai po dešimties minučių turėjo vienuolikos taškų deficitą – 13:24.

Antrajame kėlinyje Mindaugo Mockaus vedini aikštės šeimininkai dar labiau padidino pranašumą ir 13-ąją minutę pasiekė triuškinančią persvarą 32:16. Nors po Gintaro Leonavičiaus tolimo metimo svečiai šiek tiek sumažino atsilikimą, įpusėjus rungtynėms KU pirmavo dvylikos taškų skirtumu – 47:35.

Trečiasis kėlinys tapo VDU krašto puolėjo Povilo Šakinio benefisu. Po trijų šio krepšininko tolimų metimų bei Gintaro Leonavičiaus dviejų taiklių baudos metimų VDU spuravo 16:6 ir komandas teskyrė trys taškai – 58:61. Visgi netrukus penktąja pražanga nubaustas Povilas Butkevičius, o Tomas Rakauskas dėl ginčų su teisėjais užsidirbo techninę pražangą ir KU susigrąžino pranašumą – 71:60.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai pradėjo spausti varžovus po visą aikštelę, tačiau klaipėdietis Deividas Gailius pelnė 11 taškų iš eilės ir KU šventė antrąją pergalę šį sezoną (95:81).

KU: Deividas Gailius 23 (9/9 dvitaškių), Giedrius Jankauskas 20 (10/15 dvitaškių), Mindaugas Mockus 16 (10/12 baudų, 7 atk.kam.), Aidas Viskonas 12 (10 rez.perd.), Marius Kasiulevičius 10.

VDU: Povilas Šakinis 21 (4/6 tritaškių), Tomas Rakauskas 12, Gintaras Leonavčius 11, Marius Valukonis 10.

S.Babrauskas iškovojo VPU ekipai antrąją pergalę

Steponas Babrauskas dar kartą pelnė 38 taškus, taip atvesdamas Vilniaus pedagoginį universitetą (VPU) į antrąją pergalę šį sezoną. Pirmadienį namie VPU krepšininkai 80:68 (20:29, 19:12, 18:14, 23:13) nugalėjo Mykolo Romerio universiteto (MRU) komandą.

S.Babrauskas lieka rezultatyviausiu Lietuvos studentų krepšinio lygos krepšininku. Prieš savaitę jis taip pat pelnė 38 taškus ir tuomet VPU įveikė LCC tarptautinio universiteto komandą. Šį kartą S.Babrausko vedama VPU panaikino 18 taškų deficitą ir išplėšė pergalę.

Per pirmąjį kėlinuką vieną kamuolį po kito varžovams daliję VPU krepšininkai nesugebėjo rasti jokių priešnuodžių varžovų atakoms. Per pirmas keturias atakas MRU pataikė keturis tritaškius ir po Mariaus Pociukonio dvitaškio 7-ąją susitikimo minutę svečiai atitolo 24:6.

Netrukus MRU pataikė dar vieną tritaškį, tačiau po jo žaidimas sustojo. Pirmaudama 27:11, MRU komanda praleido 6 taškus be atsako, o paskutinėmis pirmojo ketvirčio sekundėmis S.Babrausko tritaškis sumažino atsilikimą iki 20:29.

S.Babrauskas nesustojo ir per antrąjį kėlinį – jį gynėjas pradėjo tritaškiu ir dvitaškiu. Maža to, VPU komandai atsiliekant 8 taškais (27:35), S.Babrauskas pataikė dvitaškį su varžovo pražanga, netrukus pridėjo dar du dvitaškius ir tritaškį. VPU laimėjo atkarpą 12:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį – 39:35. S.Babrauskas per trečiąjį ketvirtį iš viso pelnė 15 taškų.

Vykstant apylygei kovai, lemiamus taškus sudėjo S.Babrauskas. Ketvirtojo kėlinio pradžioje jis dukart iš eilės pataikė tritaškius ir VPU vieno taško deficitas virto 5 taškų pranašumu – 63:58. Kai varžovai priartėjo iki 2 taškų, S.Babrauskas smeigė dar vieną tritaškį – 73:68.

Profesionalaus klubo ieškantis S.Babrauskas netrukus galėjo padidinti pranašumą, tačiau dukart nepataikė nuo baudų linijos. Tačiau tuo varžovai nepasinaudojo – paskutinėmis minutėmis klysdami ir netaikliai atakuodami, MRU buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą.

VPU: Steponas Babrauskas 38 (9/16 dvitaškių, 6/8 tritaškių, 2/7 baudų, 15 atk. kam.), Mantas Virbalas 11, Lukas Chmieliauskas 9, Nerijus Strazdauskas 8.

MRU: Arnas Labuckas ir Paulius Parachomikas – po 15, Šarūnas Kulevičius ir Alanas Dzeranovas – po 11, Andrius Montrimas 6.

LKKA sutriuškino KTU krepšininkus

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę šį sezoną, namų aikštelėje rezultatu 107:69 (28:14, 22:22, 27:21, 30:12) įveikę Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą.

Nuo pat dvikovos pradžios jautėsi LKKA komandos pranašumas. Nors KTU ekipai padėjo žalgiriečiai Vytenis Jasikevičius ir Vilmantas Dilys, kovoti kaip lygūs su lygiais jie nepajėgė. Po pirmojo kėlinuko šeimininkai pirmavo 14 taškų skirtumu (28:14).

Antrajame kėlinuke KTU krepšininkams pavyko užbaigti keletą atakų bei sušvelninti atsilikimą iki vienženklio (22:31). Vis dėlto į aikštelę išbėgęs Artūras Milaknis pataikė kelis tolimus metimus ir atstatė dviženklį skirtumą, o vienu metu LKKA pirmavo 17 taškų skirtumu (50:33). Antrąjį kėlinuką užbaigė V.Dylio tritaškis, o LKKA buvo priekyje – 50:36.

Antrąją rungtynių dalį KTU krepšininkai pradėjo sėkminga atkarpa 11:5 ir sumažino atsilikimą iki 9 taškų (44:53). Vis dėlto šeimininkai kelis sykius apsigynė, o po to pataikė nesunkius metimus ir susigrąžino įtikinamą persvarą (62:48). Kėlinuko pabaigoje LKKA krepšininkai spurtavo 8:0 bei įgijo 20 taškų pranašumą ir po trijų kėlinukų pirmavo 77:57.

Paskutiniame kėlinuke situacija nesikeitė. LKKA krepšininkai tvirtai kontroliavo žaidimą ir nepaliko svečiams jokių vilčių kovoti dėl pergalės. Šeimininkai dar kėlinuko pradžioje pelnė 5 taškus iš eilės ir padidino pranašumą iki 25 taškų (82:57). Likusį kėlinuko laiką LKKA komanda tik didino persvarą. Paskutinę kėlinuko sekundę kamuolį ties vidurio linija perėmė ir iškart krepšio link išleido Vidmantas Užkuraitis. Metimas buvo tikslus, o LKKA šventė pergalę triuškinamu 38 taškų skirtumu 107:69.

LKKA: Vidmantas Užkuraitis 21, Artūras Milaknis (tritaškiai 4/8) ir Giedrius Kurtinaitis – po 18, Mindaugas Tamušauskas 12, Martynas Bindza 8 (10 atk.kam.).

KTU: Rokas Ūzas 16, Vytenis Jasikevičius 15, Vilmantas Dilys 8, Arminas Šaulys ir Paulius Gasiūnas – po 6.

LCC patyrė antrąją nesėkmę

Pirmąją pergalę naujajame sezone iškovojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkai, kurie uostamiestyje rezultatu 69:64 (28:16, 6:13, 18:18, 17:17) nugalėjo LCC tarptautinio universiteto auklėtinius, kurie patyrė jau antrąją nesėkmę.

Vilniečių pranašumas išryškėjo dar pirmajame kėlinuke, kai šie pataikė keletą nesudėtingų metimų bei išsiveržė į priekį. Po pirmųjų 10 minučių VGTU ekipa jau turėjo 12 taškų persvarą (28:12).

Antrajame kėlinuke žaidimas sulėtėjo, komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai, o daug metimų skriejo pro šalį. Atkakliai kovoję LSKL naujokai LCC krepšininkai leido varžovams įmesti vos 6 taškus ir po pirmosios rungtynių dalies atsilikinėjo 29:34.

Po didžiosios pertraukos tęsėsi atkakli kova, tačiau perimti iniciatyvos LCC krepšininkams nepavyko ir VGTU šventė pergalę 69:64.

LCC: O.Seckas 25 (14 atk.kam.), M.Seckas ir P.Žurna (5 kld.) – po 9, E.Lengvinas 7.

VGTU: M.Girnius 14 (7 kld., 4 per.kam.), J.Pociūnas 13 (5 kld.), A.Fiodorovas 10, A.Rakšnys 8.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .