Šiaurės Korėja, priešingai nei planuota, šią savaitę neketina pratęsti derybų dėl savo branduolinės programos nutraukimo. Užsienio reikalų ministras Pek Nam Sunas (Paek Nam Sun) Pchenjane vykusiame susitikime su kolega iš Tailando Kantahiu Supamongkonu (Kantahi Suphamongkhon) pareiškė, kad dėl „pasitikėjimo stokos” mažai tikėtina, kad pokalbiai, kaip sutarta, bus atnaujinti šią savaitę Pekine. Pasak Tailando ministro, derybos gali nusikelti iki mažiausiai rugsėjo vidurio.
Pagrindinis Kinijos derybininkas Davėjus Vu (Wu Dawei) šiuo metu Pchenjane mėgina įtikinti Šiaurės Korėjos delegaciją grįžti prie derybų stalo. Specialusis ambasadorius šeštadienį netikėtai atvyko į Šiaurės Korėją.
JAV prezidento Džordžo V. Bušo (George W. Bush) sprendimas paskirti žmogaus teisių įgaliotinį Šiaurės Korėjai penktadienį sukėlė naują nesantaiką. Susierzinusi Šiaurės Korėja pareiškė, kad tai yra kliūtis šešiašalėms deryboms ir įvertino tai kaip ženklą, kad JAV, ko gero, yra suinteresuota ne dialogu, o konfrontacija. Pchenjanas nori, kad šis postas būtų panaikintas.
Prieš paskutinį daugiašalių derybų ratą prireikė vienų metų, kad Šiaurės Korėja vėl grįžtų prie derybų. Po 13 dienų trukusių derybų rugpjūčio pradžioje buvo nuspręsta padaryti pertrauką iki šios savaitės.
2005-08-29 08:04