Šią vasarą Klaipėdos šiukšlintojus ir tuos, kurie mieste nesilaiko viešosios tvarkos, bausti pradėjo ekologinės policijos pareigūnai.
Gegužės mėnesį Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas ir miesto Savivaldybės administracija sudarė 3 metų sutartį dėl ekologinės policijos veiklos. Ja remiantis, Savivaldybė kasmet dviem policininkų etatams – vyr. specialisto ir vairuotojo – skirs po 65 tūkstančius litų.
Perims dalį funkcijų
Savo ruožtu, ekologinė policija įsipareigojo tikrinti, kaip miestiečiai laikosi gyvūnų globos ir auginimo taisyklių. Jie taip pat vykdys miesto tvarkymo ir švaros taisyklių kontrolę, nuo vandalų saugos žaliuosius uostamiesčio plotus.
„Viskas, kas susiję su ekologija mieste, nuo šiol – mūsų rūpestis”, – dienraščiui sakė Klaipėdos VPK Viešosios policijos Prevencijos skyriaus viršininkas Kazimieras Sinkevičius.
Kas mėnesį iki 10 dienos ekologinės policijos pareigūnai Savivaldybės aplinkos kokybės skyriui privalo pateikti ataskaitas apie nuveiktus darbus. Jiems iš miesto biudžeto kiekvieną mėnesį skiriama po 5,4 tūkstančio litų.
Per liepą ekologinė uostamiesčio policija surengė 7 prevencinius renginius. Jų metu lankėsi 48 gyventojų butuose, kuriuose, kaip buvo spėjama, žmonės augino neregistruotus keturkojus ir už juos nemokėjo rinkliavos. Kai kuriems iš tiesų buvo surašyti protokolai.
Su „Nuaro” tarnyba policininkai vyko į reidus – gaudė beglobes kates ir šunis. Ne kartą jie lankė ir prekiautojus viešose vietose. Neturintiems leidimų surašė 52 administracinės teisės pažeidimų protokolus.
Prašo klaipėdiečių pagalbos
Ekologinės policijos pareigūnus darbo dienomis galima surasti paskambinus telefonu 35 46 04 arba 35 46 02 (Prevencijos skyriaus viršininkui K. Sinkevičiui).
Pareigūnai laukia informacijos apie pastebėtus pažeidimus. Ant žaliųjų plotų pastatytų automobilių savininkų baudimas taip pat ekologinės policijos pareiga.
„Klaipėdiečiai mums turėtų pranešti apie mieste pjaunamus medžius, be antsnukių vedžiojamus keturkojus arba draskomus gėlynus. Į kiekvieną tokio pobūdžio skambutį reaguosime operatyviai”, – tikino K. Sinkevičius.
Kol kas viešosios tvarkos pažeidėjus ekologinė policija gaudo neturėdama savo transporto. Automobilį ir kurą jiems skiria Klaipėdos VPK. K. Sinkevičius tikisi, kad ateityje šį nepatogumą išspręs pati Savivaldybė.
„Už gerą darbą žadėjo suteikti transportą”, – šypsojosi pareigūnas.
Sostinėje veikia skyrius
Du ekologinės policijos etatai uostamiesčiui – vos ne kaip lašas jūroje. Vilniuje šiame padalinyje jau šeštus metus sėkmingai dirba 35 pareigūnai. Šalia ekologinių problemų jie užsiima dar ir prostitučių gaudymu.
Vilniaus ekologinė policija gerokai palengvino VPK ir apylinkės inspektorių darbą, nes perėmė dalį jų funkcijų. Sostinės tvarkdariai į reidus važinėjasi savivaldybės transportu, dirba miesto skirtose patalpose.
K. Sinkevičius prisipažįsta, kad efektyviam darbui uostamiestyje reikėtų bent trijų ekipažų. Anot jo, du ekologinės policijos etatai ir taip kainavo nemažai rūpesčių – tam, kad jie būtų įsteigti, teko sumažinti apylinkių inspektorių etatus.
Vaida Jutkonė