Konstitucinis Teismas ketina nagrinėti, ar interneto žiniasklaidos apribojimai atitinka Konstituciją

Konstitucinis Teismas trečiadienį posėdyje ketina pradėti nagrinėti, ar Vyriausybė, nutarimu apribojusi viešosios informacijos platintojų veiklą, nepažeidė Konstitucijos.

Pagal Konstituciją laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu. Visuomenės informavimo įstatymas nustato, kad viešosios informacijos rengėjo ar platintojo veiklą laikinai sustabdyti arba ją nutraukti gali pats platintojas, viešosios informacijos rengėjas arba teismas.

Pareiškėjas – Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas prašo ištirti, ar Vyriausybės 2003 metų kovo nutarimu patvirtinta Viešo naudojimo kompiuterių tinkluose neskelbtinos informacijos kontrolės ir ribojamos viešosios informacijos platinimo tvarka neprieštarauja šiems įstatymams, rašoma Konstitucinio Teismo pranešime.

Pagal Vyriausybės nutarimą ne tik teismas sprendžia, ar viešosios informacijos rengėjas ar platintojas privalo sustabdyti arba nutraukti veiklą. Be to, Policijos departamentui pranešus apie nustatytą pažeidimą informacijos paslaugų teikėjas privalo nutraukti prieigą prie tarnybinėje stotyje esančios informacijos.

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui abejonių dėl Vyriausybės nutarimo, anot pranešimo, kilo nagrinėjant administracinę bylą, susijusią su naujienų agentūros „Kavkazcentr” interneto svetainės, kaip kurstančios nacionalinę ir religinę nesantaiką, veikimu.

„Kavkazcenter” nušviečia įvykius Čečėnijoje ir musulmonų šalyse iš čečėnų kovotojų už nepriklausomybę nuo Rusijos pozicijų. Šios svetainės turinį nagrinėjusi Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija pernai pripažino, kad Čečėnijos nepriklausomybės rėmėjų interneto svetainėje „Kavkazcenter” skelbiama informacija nekursto nei religinės, nei tautinės nesantaikos.

Suinteresuotam asmeniui – Vyriausybei Konstitucinio Teismo posėdyje paskirti atstovauti Vidaus reikalų ministerijos Teisės departamento Teisinės ekspertizės skyriaus vedėjas Sigitas Mitalauskas ir Informacinės visuomenės plėtros komiteto Elektroninių paslaugų ir komunikacijų skyriaus vedėjas Algimantas Stanislovaitis.

Kaip specialistas į posėdį kviečiamas bendrovės „Omnitel” informacinių sistemų priežiūros koordinatorius Robertas Šileikis.
2005-08-24 01:11

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.