Kroatijos premjeras Sanaderis įsitikinęs, kad šalis įstos į NATO

Kroatijos ministras pirmininkas Ivo Sanaderis (Ivas Sanaderis) neabejoja, kad jo šalis gaus leidimą įstoti į NATO artimiausiame aljanso susitikime Bukarešte kitą savaitę.
„Sprendimas bus priimtas Bukarešte. Aš neabejoju – mes tapsime NATO nare”,- cituoja I.Sanaderio žodžius informacijos agentūra „Hina”.

Leidimo įstoti į NATO protokolas turi būti pasirašytas liepą, po to jį ratifikuos šalys – Aljanso narės ir Kroatijos parlamentas.

Oficialiai Kroatija gali įstoti į Aljansą 2009 metų pradžioje, kai NATO švęs 60 metų jubiliejų, pranešė ministras pirmininkas.

Tokį pat kvietimą gauti taip pat tikisi Albanija ir Makedonija. Dėl Makedonijos stojimo neaišku – Graikija prieštarauja prieš pavadinimą „Makedonija”, sutampantį su istorinės srities jos teritorijoje pavadinimu.

Interviu agentūrai „Hina” JAV prezidentas George`as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) pažadėjo remti Balkanų valstybių siekį įstoti į NATO.

Jis taip pat pareiškė, kad remia Ukrainos ir Gruzijos kandidatūras, kurios tikisi leidimo prisijungti prie NATO Narystės veiksmų plano.

Kroatijos, Albanijos ir Makedonijos įstojimas į NATO neturi strateginės reikšmės Aljanso karinės galios stambinimui, bet svarbus stabilumui regione užtikrinti, sakoma JAV Kongreso pranešime.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.