Amerikiečių mokslininkams pavyko išsiaiškinti, kas sukelia krūties vėžį. Pasirodė, kad tai baltymas, kurį specialistai pavadino „tikru žudikų karaliumi, nusprendžiančiu, kuri pacientė gyvens, o kuri mirs”.
Ar krūties vėžiu susirgusi moteris gyvens, lemia tai, kada buvo diagnozuotas vėžys (kuo anksčiau – tuo didesnė tikimybė išgyventi) ir kokių metastazių jis sukelia. Mokslininkai jau seniai mėgina išsiaiškinti, kas lemia, kad vienu ar kitu momentu krūties vėžio ląstelė tampa dar piktybiškesnė, atsiskiria nuo pirminio auglio ir per kraują keliauja į kitus organus.
„Mūsų manymu, daugiausia įtakos turi baltymas SATB1. Tai tikras žudikų karalius, – leidinyje „Nature” rašo mokslininkai iš Kalifornijoje esančio Berklio universiteto. – Tai jau patvirtinta atlikus daugybę tyrimų ir eksperimentų.”
Universiteto mokslininkų grupei vadovavęs Terumi Kohwi-Shigematsu aiškina, kad buvo ištirta daugiau kaip 2000 audinių pavyzdžių, paimtų iš krūties vėžiu sirgusių moterų. Paaiškėjo, kad tos pacientės, kurių organizme buvo daugiausia baltymo SATB1, gyveno trumpiausiai, o tos, kurios šio baltymo neturėjo, dažniausiai pasveikdavo.
Berklio universiteto mokslininkai taip pat tyrė krūties liaukų ląstelių išsidėstymą. Paaiškėjo, kad sveikos ląstelės sudaro tvarkingas apvalias struktūras. Tuo tarpu pažeistos ląstelės – priešingai, išsidėsto chaotiškai. Tačiau mokslininkams iš šių pažeistų ląstelių pašalinus baltymą SATB1, jos „paklusniai” išsidėstydavo apskritimu.
„Visa tai įrodo, kad nuo baltymo SATB1 priklauso, ar kils metastazių, ar ne, – sakė T.Kohwi-Shigematsu. – Kaip? Šis baltymas kaip koks karalius pats nesitepa rankų krauju. Jis tam turi daugybę pagalbininkų. Taip ir SATB1 kontroliuoja visą tūkstantį genų. Baltymas paremia tuos, kurie skatina krūties vėžio vystymąsi, ir sunaikina tuos, kurie turi nuo jo apsaugoti.”
Ar šis amerikiečių mokslininkų išradimas bus lyg persilaužimas kovojant su vėžiu? Gydytojai teigia, kad jei šie teiginiai bus patvirtinti kliniškai, tai tikrai bus didelis laimėjimas, nes kol kas su vėžiu kovojama tarsi aklai.
Amerikiečių mokslininkų aprašytas baltymas pirmiausia galėtų turėti daug įtakos diagnozuojant ligą. Gydytojai nustatę, kad šio baltymo yra pacientės ląstelėse, galėtų skirti daug intensyvesnę terapiją po operacijos, o tai itin sumažintų ligos atsinaujinimo tikimybę.
kas tai per baltymas, ka valgant, jis gaminasi? gal dar neistyre
Mėsa, ponai ir ponios!!! Žmogaus kūnas tiesiog nepriima visokių antikūnių, o dar tuo labiau pusiau supuvusių, nes paskerdus gyvulį, mėsa jau po 2 valandų pradeda pūti… O kur dar stresas, kurį patiria gyvūnas, kai jį skerdžia? Jis pereina į žmogaus organizmą ir keršija jam už žudymą…