Vilniaus arkikatedroje tikintieji melsis už nužudytą brolį Rožė

Šeštadienio vakarą Vilniaus arkikatedroje tikintieji maldoje paminės antradienį Rytų Prancūzijoje nužudytą Taizė bendruomenės įkūrėją brolį Rožė (Roger Schutz).

Šventąsias Mišias už protestantų vienuolį aukos ne kartą Taizė susitikimuose dalyvavęs Vilniaus arkikatedros administratorius Ričardas Doveika, Taizė giesmes giedos asmeniškai ar tik iš pasakojimų šią šviesią asmenybę pažinoję žmonės.

Šveicarijoje gimęs teologas Rožė Šiucas pašarvotas toje pačioje Taizė bažnyčioje, kur ir buvo nužudytas. Laidotuvės numatytos rugpjūčio 23-iąją, 14 valandą. Ekumeninio judėjimo vadovo kūnas amžinojo poilsio atguls Taizė kapinėse.

Norintys paskutinį kartą pamatyti brolį Rožė plūsta į Taizė. Bendruomenės interneto puslapyje maldininkai į laidotuves kviečiami atvykti su palapinėmis.

„Brolis Rožė ir jo įkurta bendruomenė buvo labai svarbi iš ateizmo griuvėsių prisikeliančiai Lietuvai. Jis buvo atviras visiems krikščionims ir žmonėms, vos prisilietusiems prie krikščionybės”, – sakė Vokietijos mieste Kelne Pasaulio jaunimo dienose dalyvaujantis Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Kalbėdamas apie Kristų, išganymą, brolišką meilę brolis Rožė daugeliui lietuvių, o ypač jauniems žmonėms, padėjo rasti Dievą ir giliau suvokti gyvenimo prasmę. Tūkstančiai, kurie lankėsi Taizė bendruomenėje, rengėsi šiai kelionei maldos grupėse, patyrė dvasinį išsilaisvinimą, mokėsi dvasinio gyvenimo bei maldos ir surado bendraminčių.

„Mes visuomet prisiminsime tai, ką teigė ir kam kvietė brolis Rožė: kryžių – žmonijos išganymo ir Dievo meilės apsireiškimą, Dievo Žodį, kuris ir šiandien kuria mumyse dievišką gyvenimą, susitaikymo palapinę, kurioje kiekvienas gali atrasti Dievo gailestingumą ir išsivadavimą iš slegiančių kalčių”, – sakė Jo Eminencija.

Antrojo pasaulinio karo metais gyvendamas Taizė brolis Rožė teikė prieglobstį nuo karo bėgantiems žmonėms, nesvarbu, kokią religiją jie išpažindavo. Į netoli Kliuni esantį vienuolyną 1940 metais jį atvedė noras įsteigti religinę bendruomenę. Tuomet broliui Rožė buvo 25-eri.

Dabar jo įkurtai bendruomenei priklauso skirtingų krikščioniškų bendruomenių nariai iš 30 šalių. Dvasiniams apmąstymams ir maldoms jie kasmet priima dešimtis tūkstančių jaunuolių.

Brolis Rožė laikomas viena ryškiausių XX amžiaus ekumeninio judėjimo figūrų. Antradienį 90 metų sunkiai sergantis dvasininkas per pamaldas, kuriose dalyvavo Taizė bendruomenės nariai ir apie 2,5 tūkst. maldininkų, buvo mirtinai subadytas peiliu.
2005-08-20 08:27

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.