Lietuvos musulmonai kratosi įtarimų

Lietuvos musulmonus papiktino televizijos reportažas apie šalies specialiųjų tarnybų įtarimus, kad mečetėse gali melstis ekstremistai, į šalį atvykstantys prisidengę islamą skleidžiančio judėjimo narių vardu.
Šeštadienį LNK televizija pranešė, esą jau nustatyta, kad Lietuvoje viena islamą skleidžiančių organizacijų gali dangstytis teroristų verbuotojai, ieškantys būsimų teroro aktų vykdytojų. Teigta, kad tokių įtariamųjų aptiko Estijos saugumo policija, o tyrimą atlieka ir Lietuvos Valstybės saugumo departamentas.

Tačiau dienraščio „Kauno diena” kalbintas Kauno mečetės imamas Romas Jakubauskas tokius teiginius kategoriškai paneigė.

„Patys pasisakome už saugesnę Lietuvą ir negali būti net kalbos, kad susidedame su teroristais”, – sakė R.Jakubauskas.

Dvasininkas neneigė, kad organizacijos „Tablighi Jamaat” nariai gana dažni svečiai Lietuvoje, bet jos veikla esanti misionieriška.

Valstybės saugumo departamentas dar šį balandį pranešė apie kartu su partneriais kitose valstybėse baigtą žvalgybinę antiteroristinę operaciją. Teigta, kad Estijoje, Lietuvoje ir kitur buvo suimta 14 asmenų. Tačiau į konkrečius klausimus, ar tarp suimtųjų buvo musulmonų, ar Lietuvai gresia terorizmo pavojus, departamentas apsiribojo aptakiu atsakymu.

Islamo ekspertai abejoja, kad „Tablighi Jamaat” galėtų žvalgytis galimų teroristų Lietuvoje.

„Tai daugiamilijoninis judėjimas, kurio trečdalį sudaro pakistaniečiai, nemažai Indijos musulmonų”, – teigė vienas žymiausių islamo tyrinėtojų Lietuvoje Egdūnas Račius.

Šiam judėjimui priklauso ir dauguma Pakistano vyriausybės narių, kurie laikomi Vakarų sąjungininkais kovojant su Afganistaną valdžiusiu radikaliuoju Talibanu.

E.Račius taip pat pabrėžė negausią Lietuvos musulmonų bendruomenę.

„Tokioje mažoje bendruomenėje net fiziškai neapsimokėtų verbuoti teroristų”, – mano E.Račius.

Įvairiais skaičiavimais, Lietuvoje gyvena apie 3000 musulmonų. Dauguma lietuvių atsivertėlių į islamą yra moterys, kurios ištekėjo už musulmonų ir gyvena Didžiojoje Britanijoje bei kitose valstybėse.

Kaune, Vilniuje ir Alytuje veikia keturios nedidelės musulmonų mečetės.

Kad verbuotojai Lietuvoje turėtų ką veikti, reikalinga pakankamai didelė musulmonų bendruomenė, o to, E.Račiaus žodžiais, „reikėtų palaukti kokius 30-40 metų”. Tai atsitikti gali tik tada, kai Lietuva taps pakankamai turtinga valstybe, į kurią kryptų pasaulio musulmonų žvilgsniai.

Vis dėlto ekspertas neatmetė galimybės, kad teroristų tinklai į Lietuvą galėjo pasiųsti žvalgų.

Tiesa, imamas R.Jakubauskas neslėpė mečetėje sulaukiantis vis daugiau tikėjimo brolių. Tarp mečetės naujokų yra ir nemažai kazachų bei kirgizų, dirbančių Kauno automobilių turguje.

Be to, Lietuvos musulmonai sulaukia ir užsienio rėmėjų dėmesio.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.