Septyni vyrai rezgė sąmokslą nuversti JAV vyriausybę, užnuodydami restoranų druskines ir susprogdindami svarbius pastatus, antradienį prasidėjus šių asmenų teismui, Majamio prisiekusiesiems teigė prokuroras.
„Liberti Sičio septynetas”, kurį sudarė daugiausia imigrantai iš Haičio, siekė sukelti sąmyšį ir taip nutiesti kelią su „al Qaeda” susijusiems kovotojams perimti Jungtinių Valstijų kontrolę, įžanginėje kaltintojo kalboje sakė JAV prokuroro pavaduotojas Richardas Gregorie (Ričardas Gregorids).
„Turime padaryti, kad žmonės gatvėse imtųsi kraustytis iš proto”, – R.Gregorie citavo įtariamo kuopelės lyderio Narsealo Batiste`o (Narsealo Batisto) žodžius.
Gynybos advokatai teigė, kad šie kaltinimai yra „nesąmonės”, kurias sukūrė vyriausybė ir pasamdyti Federalinio tyrimų biuro (FTB) informatoriai, kuriuos jie pavadino Conman No. 1 ir Conman No. 2.
Pasak jų, kaltinamieji, iš kurių vienas beveik visą laiką skiria marihuanos rūkymui, neturėjo ginklų ir neketino imtis smurto, o tai, kad jie ketino užnuodyti restoranų druskines ir sprogdinti pastatus, sugalvojo informatoriai.
„Liberti Sičio septynetas”, pasivadinęs pagal skurdų Majamio rajoną, kur viename sandėlyje vykdavo jo susirinkimai, buvo suimtas 2006 metais dėl kaltinimų rezgus sąmokslą susprogdinti 110 aukštų Čikagos pastatą „Sears Tower” – aukščiausią JAV dangoraižį, taip pat kelis FTB biurus ir Majamio federalinio teismo kompleksą, kur dabar jis yra teisiamas.
Jauniems vyrams gresia iki 70 metų kalėjimo, jeigu byloje, kurią vyriausybės pareigūnai laiko svarbia pergale kare su terorizmu, jie bus pripažinti kaltais dėl visų keturių kaltinimų sąmokslu.
Tačiau po kaltinamųjų suėmimo federaliniai agentai sakė, kad šios kuopelės planai „veikiau buvo aspiraciniai negu operaciniai” ir kad ji nekėlė jokios realios grėsmės, nes neturėjo nei „al Qaeda” kontaktų, nei priemonių šioms atakoms įvykdyti.
Pagrindinius vyriausybės įrodymus sudaro 15 tūkst. pokalbių, kuriuos įrašė informatoriai. Vienas informatorius buvo įfiltruotas į kuopelę ir atsivedė antrąjį, kuris buvo pristatytas kaip jo dėdės draugas, „al Qaeda” narys iš Jemeno.
N.Batiste`o advokatė Ana Jhones (Ana Džouns) savo ginamąjį vaizdavo kaip religinį lyderį, kuris siekė didelių dalykų, bet stokojo intelekto ir sugebėjimų.
Pasak jos, N.Batiste`as bendradarbiavo su informatoriais, nes norėjo išvilioti iš jų 50 tūkst. dolerių, kurių reikėjo apgriuvusiam sandėliui suremontuoti ir paversti jį bendruomenės susitikimų vieta.
„Viskas, ko jis norėjo, tai gauti pinigų, o kas tam galėtų labiau tikti negu „al Qaeda”, – ironizavo advokatė.
Ji teigė, kad įrašytuose pokalbiuose sąmokslai yra „tokie pasibaisėtini, kad jais net sunku patikėti”, kaip, pavyzdžiui, N.Batiste`o pasiūlymas prieiti prie Baltųjų rūmų durų ir pareikšti „Štai aš čia”.
Kaltinamieji rinkdavosi sandėlyje, kurį jie vadino „šventykla” arba „ambasada”. Čia jie mokydavosi kovos menų ir studijuodavo religinius tekstus, tačiau jų advokatai nesutiko su bandymais vadinti juos musulmonų ekstremistais.