Estijoje kilo skandalas dėl slaptų dokumentų, susijusių su „Nord Stream” projektu, paskelbimo

Estijoje į žurnalistų rankas pateko slapti šalies Gynybos ir Užsienio reikalų ministerijų dokumentai, susiję su Rusijos ir Vokietijos bendrovės „Nord Stream” prašymu leisti atlikti tyrimus Estijos ekonominiuose vandenyse.
Kaip sekmadienio vakarą Estijos televizijai pranešė gynybos ministras Jaakas Aaviksoo (Jakas Avikso), trečiadienį laikraščio „Postimees” portale pasirodė straipsnis, kuriame sakoma, jog Užsienio reikalų ir Gynybos ministerijos sutiko, kad būtų atlikti tyrimai.

Straipsnis faktiškai buvo Gynybos ministerijos ir URM ataskaita su grifu „slaptai”.

Kaip pažymėjo J.Aaviksoo, karinės žinybos medžiaga buvo nusiųsta į Užsienio reikalų ministeriją, ir pašaliniams į rankas jį negalėjo pateikti.

„Tretiesiems asmenims ši informacija gali būti pateikiama tik gavus žinybos leidimą”, – sakė J.Aaviksoo.

Tačiau, pasak jo, toks leidimas nebuvo duotas. „Būtent todėl ministerijos darbuotojai ir aš pats buvome nemaloniai nustebinti, kai šis dokumentas buvo paskelbtas interneto tinklalapyje”, pažymėjo gynybos ministras.

Nors Gynybos ministerija ir URM buvo pasirengusios sutikti, kad būtų leista ištirti Estijos ekonominius vandenis, ketvirtadienį vyriausybė atsisakė duoti leidimą bendrovei „Nord Stream”.

Kaip pažymėjo spaudos konferencijoje ministras pirmininkas Andrus Ansipas, tai buvo konsensusu priimtas sprendimas, ir niekas iš ministrų neprieštaravo. „Klausimas buvo išnagrinėtas per porą minučių”, – pažymėjo A.Ansipas.

Estijos žiniasklaida neatmeta galimybės, kad vyriausybė priėmė neigiamą sprendimą, spaudžiama nacionalistinės pakraipos „Tėvynės” ir „Res Publica” sąjungos. Valdančiosios Reformų partijos ir Socialdemokratų partija buvo priverstos sutikti, kad išsaugotų vyriausybę.

Anksčiau Estijoje jau ne kartą buvo kilę skandalai dėl slaptų dokumentų dingimo. Užsienio reikalų ministrė Kristiina Ojuland (Kristyna Ojuland) buvo priversta dėl to atsistatydinti, ir tada koalicija iširo.

Buvusiam gynybos ministrui Margui Hansonui dingo portfelis su slaptais dokumentais, ir dėl to jis taip pat buvo priverstas palikti savo postą. Teismas jam už aplaidumą paskyrė kelių tūkstančių kronų nuobaudą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.