Elektroninė muzika „Kablyje”

Savaitgalį vienai nakčiai atgimė sostinės centre esantis „Geležinis kablys”, sukvietęs elektroninės šokių muzikos gerbėjus.

Netradicinius renginius organizuojantis „Kultūros cechas” ir MTV televizija vėlų penktadienio vakarą elektroninės šokių muzikos gerbėjus sukvietė į legendiniuose Vilniaus geležinkelininkų kultūros rūmuose „Geležinis kablys” vykusį renginį „1 Gram of 2009”. Tai vienas praėjusį savaitgalį organizuoto projekto „Menas netikėtose erdvėse” renginių. Pirmasis „1 Gram” renginys „1 Gram of Eros” prieš pusmetį vienai nakčiai buvo prikėlęs ir kitą pamirštą vietą – senąją Vilniaus elektrinę.

Sovietų epochos simbolis

1956 metais pastatyti Vilniaus geležinkelininkų kultūros rūmai – sovietų epochos simbolis. Kelis dešimtmečius pastatas buvo taikomas geležinkelininkų kultūros institucijos tikslams. Kadaise kiekviena save gerbianti Vilniaus alternatyviosios muzikos grupė čia sugrojo ne vieną koncertą. Apleistą pastatą netrukus pamėgo neformalai, kurie čia ne tik muzikuodavo, bet ir apsigyvendavo. Vėliau rūmai ne kartą degė, o po 2003 metais pastatą nusiaubusio didžiausio gaisro, „Geležinis kablys” buvo uždarytas dėl nuolatinių priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų. Todėl jau keletą metų jokie oficialūs renginiai šiame Vilniaus centre įsikūrusiame pastate nevyko. Vis dėlto „1 Gram of 2009” proga rūmai buvo gerokai apkuopti, sumontuota naujausia garso ir vaizdo technika, žiūrovų patogumui įrengti du barai ir poilsio erdvės.

Pašėlusią penktadienio naktį „Geležinį kablį” užvaldė 12 didžėjų su gyvais electro, rock ir techno muzikos pasirodymais. Renginyje netrūko aukščiausios kokybės garso, šviesos ir menininkų sukurtų vaizdo instaliacijų – tikra elektroninės šokių muzikos fiesta.

Pradedantieji ir profesionalai

Pagrindiniai vakaro dalyviai – svečiai iš Vokietijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Latvijos ir Rusijos bei, žinoma, Lietuvos šokių muzikos atlikėjai. Per renginį pasirodė ir žinomiausias britų reivo muzikos atlikėjas Adamas Sky, labiausiai išgarsėjęs, kai sukūrė hitą „Killer”, kuriame skamba ir garsaus dainininko Seal vokalas. Reivo veteranui teko dirbti su tokiais pripažintais muzikantais kaip Eltonas Johnas, Markas Stewartas ir Nena Hagen.

Pastaruoju metu vienas populiariausių remiksuotojų iš Šveicarijos – Headmanas – susirinkusiuosius džiugino savo improvizacijomis. Nuolatinis didžiausių pasaulyje muzikos klubų bei festivalių svečias, neretai pavadinamas šokių aikštelių klasiku, savo kūryboje sumaniai derina klubinę elektroninę muziką ir indie roką.

Dar vieni vakaro svečiai – subtilieji prancūzai „Scratch Massive” – privilegijuoti naujosios electro bangos, žyminčios roko muzikos gimimą, liudytojai bei vieni ryškiausių šiuolaikinių electro muzikos atlikėjų Europoje. Dueto kūryboje aštri elektronika siejama su naujosios bangos romantizmu.

Šokių muzikos žvaigždės iš Rusijos „Punk TV” atliko švelnesnę, tačiau ne mažiau energingą muziką. Pasirodė ir vienas sėkmingiausių latvių šokių muzikos projektų „Oriola” bei dar vienas Latvijos didžėjas Alexandroid, kuriantis garso takelius Maskvos ir Rygos vaizdo menininkų darbams.

Iš lietuvaičių vieni kitus prie didžėjaus pulto keitė „Nesakyk mamai”, „Monkey Brothers”, Mantas T., „Benua” ir Darius. T.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.