Buvęs Vokietijos kancleris, akcininkų bendrovės „Nord Stream AG” komiteto pirmininkas Gerhardas Schroederis (Gerhardas Šrėderis) pareiškė, kad įgyvendinant Rusijos ir Vokietijos projektą nutiesti Šiaurės Europos dujotiekį (ŠED) Baltijos jūros dugnu, yra rimtų poslinkių į priekį.
„Mes, be abejo, einame į priekį”, – sakė jis interviu Rusijos Pirmajam kanalui, parodytame trečiadienį.
Drauge, pasak G.Schroederio, iškyla tam tikrų problemų tiesiant dujotiekį.
„Šiuo metu pagrindinis sunkumas – gauti būtinus leidimus iš šalių, esančių būsimų darbų zonoje. Tačiau mes matome, kad vis daugiau žmonių supranta šio projekto būtinybę, juk pagrindinis jo uždavinys – duoti europiečiams gamtinių dujų”, – pažymėjo buvęs kancleris.
„Mes suprantame, kad kasmet Europai vis labiau reikia žaliavų. Tai faktas. Ir nėra patikimesnio tiekėjo kaip Rusija. Dabar mes kasmet importuojame maždaug 500 mlrd. kubinių merų dujų, o artimiausiais metais, ekspertų skaičiavimais, mums reikės 150, galbūt ir 200 mlrd. kubinių metrų daugiau. Be naujo dujotiekio mes tokių kiekio neįveiksime”, – pabrėžė G.Shroederis.”
„Todėl mums, europiečiams, naujasis dujotiekis taip pat būtinas, kaip ir esamos trasos, einančios per Lenkiją ir Ukrainą. Taigi aš džiaugiuosi, kad mes turime dar vieną projektą – „Pietų srautą”. Ir aš tikiuosi, jis taip pat bus įgyvendintas”, – sakė buvęs kancleris ir pridūrė, kad „Pietų srautas” „nesudaro konkurencijos mūsų pagrindiniam projektui”.
Kai dėl Rytų Europos ir Baltijos šalių reikalavimo surengti papildomą ekologinę ekspertizę dėl ŠED tiesimo, tai G.Schroederis pažymėjo, kad tai nesudarys rimtų kliūčių, trukdančių įgyvendinti projektą.
„Jos (šios šalys) mums visiškai netrukdo. Mes tikri dėl savo darbo. Tiems, kurie pasiryžę apsvarstyti su mumis šį projektą, mes pareiškiame: ekologijos požiūriu tai bus pavyzdinis projektas. Mes pasirengę įtikinėti skeptikus ir aiškinti savo poziciją. Mes tikimės, kad galiausiai būsime suprasti ir mūsų pašnekovai nepakeis ideologija dalykiško ir atviro pokalbio, nenusigręš nuo paprastų ir įtikinamų faktų”, – pabrėžė G.Schroederis.