Elektroniniai šepetukai – tinginiams

Vos prieš porą dešimtmečių elektroniniai dantų šepetukai buvo retenybė, o dabar jų galima įsigyti bet kuriame prekybos centre. Ar tikrai jie tokie efektyvūs, kaip teigiama reklamoje? Tai išsiaiškinti „Vakarų ekspresui” padėjo odontologė Rita Benetienė.

Pradėkime nuo pradžių. Kada elektroniniai dantų šepetukai atsirado Lietuvoje?

Pirmieji elektroniniai šepetukai Lietuvoje pasirodė 1990-ųjų pradžioje. Iš pradžių jie buvo skirti pagyvenusiems žmonėms, taip pat asmenims, turintiems judėjimo problemų, kuriems dantų valymo procedūra kėlė daug nepatogumų. Tik paskutiniu metu elektroniniai dantų šepetukai tapo pouliarūs ir tarp įvairaus amžiaus žmonių.

Kas dažniausiai naudojasi elektroniniais šepetukais?

Aš vadinu juos tinginių šepetukais. Dažniausiai jais naudojasi žmonės, kurie tingi valytis dantis patys. Negalima sakyti, jog tai yra žalingas įprotis, tačiau po kiekvieno tokio dantų valymo jūs turite dar kartą išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas jau paprastu šepetuku. Ypač tai taikytina vaikams, nes jie visiškai neturi pareigos jausmo ir jiems reikia nuolat priminti, kad dantis valyti būtina, bei tikrinti, ar jie tai tinkamai padarė.

Nuo ko priklauso šepetuko efektyvumas?

Tikriausiai nuo to, kaip jūs juo valote savo dantis. Aš dar kartą pakartosiu, jog vien elektroninio dantų šepetuko jums nepakaks, jei jūsų tikslas – gražūs ir sveiki dantys. Turite naudotis ir paprastais šepetukais, tarpdančių siūlais ir gera higienine pasta.

Kokios gali būti neigiamos tokių šepetukų naudojimosi pasekmės?

Jeigu jūs kiekvieną dieną gerai išvalysite dantis, jokių neigiamų pasekmių nesulauksite. Priešingu atveju tai gresia sugedusiais dantimis ir ilgu gydymu. Ar jūsų dantys yra sveiki, nesunku nustatyti ir galite tai padaryti patys. Atkreipkite dėmesį į savo burnos kvapą, dantų spalvą, esant problemoms ji pasikeičia. Be to, jūsų dantys pradeda skausmingai reaguoti į karštą ir šaltą maistą. Beveik pusė mano pacientų yra vaikai, kai kurių net pieniniai dantys yra sugedę. Tai byloja apie tėvų neatsakingumą. Jie nerodo gero pavyzdžio savo vaikams.

Kam negalima naudotis elektronininiais dantų šepetukais?

Tokiais šepetukais nepatartina naudotis tiems, kurie turi dantenų uždegimus bei žmonėms, turintiems psichikos negalią. Tikriausiai nereikėtų piktnaudžiauti vaikams.

Viktorija Maconko

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.