AVIV kvartetas susikūrė 1997 metais ir greitai pelnė pasaulinę šlovę bei galimybę koncertuoti tokiose salėse kaip Carnegie Hall ir Alice Tully Hall Niujorke, Kennedy Center ir The Library of Congress Vašingtone, operos teatro salė Sidnėjuje, Wigmore Hall ir Royal Festival Hall Londone, Theatre de la Ville, Theatre du Chatelet ir Louvre Auditorium Paryžiuje ir t. t., visur sukeldami nuostabą, susižavėjimą ir entuziastingą publikos bei spaudos reakciją.
Liepos 17-ą dieną intensyviame AVIV kvarteto gastrolių grafike puikuojasi koncertas Vilniuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme arba, jeigu kaprizingi orai grasintų aptemdyti muzikinio įvykio džiaugsmą, Šv. Kotrynos bažnyčioje. Programoje – du Dmitrijaus Šostakovičiaus ir vienas Felikso Mendelsono kvartetas, tikri šio ansamblio repertuaro perlai. Tegu stambi trijų kvartetų programa savo forma nėra novatoriška, AVIV kvarteto savitumas pastebimas nuo pirmų garsų.
Griežiant šiam jaunam, bet jau tituluotam ir sparčiai garsėjančiam kolektyvui, nepajusite įprasto kvartetams pirmojo smuiko vadovavimo. Sergey Ostrovsky, Evgenia Epshtein, Shuli Waterman ir Rachel Mercer sudaro ryškių individualybių ansamblį, kuriame kiekvieno balso vaidmuo yra svarbus, o jų suma – darni ir spalvinga. „Jie yra keturių lygiaverčių asmenybių grupė, jie turi išskirinį individualų ir bendrą skambėjimą; jų grojime nėra reta, kad žemesnieji balsai, kurie ypač stiprūs šiame ansamblyje, atsidurtų dėmesio centre,” – mano anglų kritikas Peter Grahame Woolf. Ir toji violončelės bei alto aistra, prasiveržianti ne rečiau nei pirmojo smuiko kantilena, tampa ypač svarbi, atskleidžiant D. Šostakovičiaus kvartetų dramatizmą.
„Nenuostabu, kad Šostakovičius yra artimas šiems muzikams. Tai buvo nepaprastai brandus išbaigto ir turitingo opuso atlikimas. AVIV kvartetas sujungia tirštas faktūras su melodinga melancholija, kuri smogia tiesiai į pačią Šostakovičiaus muzikos esmę.” – rašo Hilary Finch. Kitas kritikas, Edward Bhesania, teigia, jog „šie atlikėjai faktiškai jau tapo Šostakovičiaus specialistais”. Tai panašu į tiesą, kadangi AVIV kvarteto repertuare yra visi 15 garsiojo rusų kompozitoriaus kvartetai. Taip pat jie yra atlikę visus J. Brahmso kvartetus, kvintetus ir sekstetus, visus L. Beethoveno kvartetus, didžiąją dalį J. Haydno ir V. A. Mozarto kvartetų, rinktinius F. Šuberto, R. Schumanno kūrinius bei daugybę kitų klasikos šedevrų. Viso per vieną gyvavimo dešimtmetį parengta daugiau negu 80 stambios formos opusų.
Skambėsiantis koncerte F. Mendelsono kvartetas (Op. 80) yra dedikuotas kompozitoriaus mirusiai mylimai sesei Fanny – „piktas memorialas”, kaip jį apibūdina kritikai. Fatališkas kūrinys tapo ne tik atminimo duokle, bet ir kompozitoriaus mirties pranašu. AVIV kvarteto šio opuso interpretacija, pasak kritikų „priverčia pamiršti visas kitas girdėtas interpretacijas”.
Kategorijos
- Aplinkosauga
- Augintiniai
- Ekonomika
- Informacinės technologijos
- Interjeras
- Įvairenybės
- Justicija
- Kinas
- Kultūra
- Laisvalaikis
- Lietuvoje
- Medicina
- Mityba
- Mokslas
- Moterims
- Nuomonė
- Pasaulyje
- Politika
- Psichologija
- Receptai
- Renginiai
- Šeima ir namai
- Specialistai konsultuoja
- Sportas
- Statyba
- Švietimas
- Transportas
- Vaikai
- Vyrams
- Žiniasklaida