Chiracas atsisakė duoti parodymus dėl nešvarių politinių žaidimų skandalo

Buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques’as Chiracas (Žakas Širakas) atsisakė liudyti dėl nešvarių politinių triukų skandalo, kuris kilo jam dar einant valstybės vadovo pareigas.
Tačiau šeštadienį vienas laikraštis pranešė, kad jis vis dėlto buvo iškviestas duoti parodymų dėl atskiro skandalo, susijusio su partijos finansavimu.

J.Chiraco kanceliarija nurodė, kad buvęs golistų lyderis, kuris gegužės 16 dieną pasitraukė iš prezidento posto, neprivalo atsakyti į klausimus dėl vadinamojo „Clearstream” skandalo, be kita ko, susijusio su mėginimais diskredituoti naująjį valstybės vadovą Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi).

Pagal konstituciją „respublikos prezidentas neatsako už veiksmus, įvykdytus šiose pareigose”, ir buvęs valstybės vadovas negali būti verčiamas liudyti apie tai, „kas buvo įvykdyta ar buvo žinoma jam turint mandatą ir einant pareigas”, penktadienį vėlai vakare paskelbė J.Chiraco kanceliarija.

„Clearstream” skandalo epicentre atidūrė suklastoti banko dokumentai su pavardėmis įtakingų veikėjų, tarp jų N.Sarkozy, kurie esą gavo neteisėtus „komisinius” už prancūzų karo laivų pardavimą Taivanui.

N.Sarkozy sakė, kad jis tapo nešvarių politinių žaidimų, kuriais siekta sužlugdyti jo siekį tapti naujuoju Prancūzijos prezidentu, auka. J.Chiracas kategoriškai paneigė, kad yra kaip nors susijęs su šiuo reikalu.

Radijas „Europe 1” pranešė, kad bylą tiriantys teisėjai Jeanas-Marie d’Huy (Žanas Mari Diuji) ir Henri Ponsas (Anri Ponsas) tikėjosi liepą apklausti J.Chiracą dėl „Clearstream” skandalo, bet buvęs prezidentas atsisakė duoti parodymus.

Kaip pranešė savaitraštis „Le Canard Enchaine”, teisėjai nori apklausti buvusį valstybės vadovą dėl buvusio aukšto rango žvalgybos pareigūno Philippe’o Rondot (Filipo Rondo) užrašų, iš kurių galima suprasti, kad 2004 metais šis reikalas buvo tiriamas pagal prezidento nurodymus.

74 metų J.Chiracas dvylika metų užėmė prezidento postą. Birželio 16-osios vidurnaktį, praėjus lygiai mėnesiui, kai jis neteko prezidento mandato, baigėsi ir jo teisinė neliečiamybė, kurią J.Chiracas turėjo kaip valstybės vadovas.

Tačiau J.Chiracas sutiko atsakyti į klausimus bylose, susijusiose su jo veikla iki 1995-ųjų metų, kai tapo Prancūzijos prezidentu, nurodė jo kanceliarija.

Tuo tarpu laikraštis „Le Parisien” pranešė, kad buvęs prezidentas „diskretiškai” buvo iškviestas duoti parodymų magistrato teisėjo Alaino Philibeaux (Aleno Filibo), tiriančio buvusios J.Chiraco partijos finansavimo skandalą, susijusį su „išgalvotomis pareigybėmis” Paryžiaus miesto rotušėje.

Įtariama, kad tuo metu, kai J.Chiracas užėmė sostinės mero pareigas, Paryžiaus miesto rotušės darbuotojų sąrašuose neteisėtai atsidūrė buvusios jo partijos, Susivienijimo už respubliką, nariai. Jų algoms skirti pinigai atitekdavo partijai.

„Le Parisien” nurodė, kad teisėjas A.Philibeaux nori apklausti J.Chiracą kaip liudininką, o ne įtariamąjį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.