Uostamiesčio ir Paryžiaus ausų ligų specialistų dėka keli žmonės vėl išgirs juos supančio pasaulio garsus.
Trečią kartą Klaipėdos ligoninėje viešėję daugelyje pasaulio šalių gerai žinomi prancūzų otorinolaringologai kartu su kolegomis lietuviais atliko šešias itin sudėtingas mikrochirurgines ausų operacijas.
Šį kartą paryžiečiai savo aparatūrą paliko namie – Klaipėdos ligoninėje prancūzai galėjo naudotis sudėtingiausioms ausų operacijoms atlikti puikiai pritaikyta modernia technika.
Partnerystė tęsiasi
Daugiau nei prieš dešimtmetį užsimezgusi draugystė ir partnerystė tarp Klaipėdos ligoninės Ausų, nosies, gerklės skyriaus gydytojų Broniaus Praškevičiaus bei Viktoro Pivriko ir keturių Paryžiaus otorinolaringologų su profesoriumi Andrė Sultanu priešakyje iki šiol naudinga tiek lietuviams medikams, tiek pacientams.
Per šiuos metus drauge su kolegomis klaipėdiečiais prancūzų otochirurgai ir otoneurochirurgai išoperavo per penkiasdešimt ligonių, kuriuos kamavo lėtiniai pūlingi ausų uždegimai.
Prieš ketverius metus Paryžiaus ir uostamiesčio medikai oficialiai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį. Po kelis kartus Prancūzijos ligoninėse stažavosi ir Klaipėdos ligoninės otorinolaringologai.
Grąžino klausą
Beveik savaitę trukusio vizito Klaipėdos ligoninėje metu keturi Paryžiaus ir du uostamiesčio ausų chirurgai atliko šešias sudėtingas ausų mikrochirurgines operacijas.
Trijų jaunų pacientų atvejai – itin sudėtingi. Jie buvo operuojami pakartotinai. Prieš tai jaunuoliai nesėkmingai buvo operuoti Kauno klinikose.
Klaipėdos ligoninės Ausų, nosies, gerklės skyriaus vedėjas B.Praškevičius neabejojo, kad tarptautinė kvalifikuotų specialistų komanda pajėgi sugrąžinti pacientams visaverčio, įvairių garsų kupino gyvenimo džiaugsmą. 1,5-3 valandas trunkančių sudėtingų operacijų metu ne tik pašalinami infekcijos židiniai, augliai, galintys dar labiau komplikuoti ligos eigą, suardyti kaulą, pažeisti galvos smegenis ar net sukelti mirtį, bet ir grąžinama klausa.
Įvertino aparatūrą
Keturių otochirurgų ir otoneurochirurgų delegacija iš Paryžiaus per savo atostogas uostamiestyje lankosi kas dvejus metus. Praėjusį kartą, 2003-iųjų rugpjūtį, otorinolaringologams teko atsivežti ne tik savo žinias ir patirtį, bet ir modernią aparatūrą.
Šį kartą Klaipėdos ligoninės technika prancūzų nenuvylė. Gydytojai pagyrė neseniai šios uostamiesčio gydymo įstaigos įsigytą kelis šimtus tūkstančių litų kainavusį šiuolaikišką, europietiškus standartus atitinkantį mikroskopą.
Anot B.Praškevičiaus, naujausių technologijų dėka ligoninėje jau kurį laiką atliekamos sudėtingiausios ausų operacijos. „Prancūzams nebereikia mums ilgai aiškinti, nurodinėti, ką ir kaip daryti. Tokias pat operacijas atliekame ir be jų pagalbos. Tačiau svetima patirtis negali būti nenaudinga – operacijų atlikimo technikos vis tobulėja”, – sakė Ausų, nosies, gerklės skyriaus vedėjas.
Sudomino konferencija
Kol vieni specialistai operacinėse stengėsi sugrąžinti pacientams klausą, apie septyniasdešimt jų kolegų stebėjo operacijų eigą konferencijų salėje įrengtų monitorių ekranuose.
Parodomosios operacijos buvo tris dienas Klaipėdos ligoninėje vykusios tarptautinės konferencijos „Otochirurgijos ir otoneurochirurgijos teorija ir praktika” praktinė dalis. Joje dalyvavo ne tik Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ligoninių, bet ir kaimyninių valstybių ausų ligų specialistai.
Tai buvo trečioji šioje uostamiesčio gydymo įstaigoje organizuota tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija, skirta chirurginiam klausos pažeidimų gydymui. Šiemet ji susilaukė kur kas didesnio susidomėjimo negu pirmosios dvi – ankstesniais metais Klaipėdos ligoninės konferencijų salėje susirinkdavo vos 20-30 dalyvių.
Julija Gural