Europos Parlamento deputatai įspėja Ukrainos politinio proceso dalyvius nesiimti vienašališkų veiksmų

Europos Parlamentas ragina visas Ukrainos politines jėgas ir valdžios atšakas laikytis pasiektų susitarimų ir nesiimti vienašališkų veiksmų.
„Mes raginame visus Ukrainos politinio proceso dalyvius laikytis politinio kompromiso (trijų šalių – prezidento, premjero ir parlamento pirmininko – susitarimo), laikytis, kad būtų įvestas bet kurių vienašališkų veiksmų moratoriumas”, – sakoma europarlamentarų delegacijos vizito į Ukrainą gegužės 29-31 dienomis pareiškime, kurį perskaitė spaudos konferencijoje ketvirtadienį Kijeve jos vadovas Adrianas Severinas.

Kalbėdamas konferencijoje A.Severinas pareiškė nuomonę, kad siekiant išspręsti krizę Ukrainoje ir esant politiniams susitarimams, Konstitucinio teismo sprendimo nereikia.

„Jeigu yra toks konsensusas (prezidento, premjero ir parlamento pirmininko susitarimas), tada Konstitucinio teismo sprendimas nereikalingas. Jeigu bus prieštaravimų dėl sprendimų konstitucingumo, tada savo vaidmenį turi suvaidinti Konstitucinis teismas”, – sakė A.Severinas.

Drauge jis pridūrė: „Mūsų negali nejaudinti tai, kad Konstitucinis teismas negalėjo priimti sprendimo daugeliu svarbių klausimų, mums taip pat kelia susirūpinimą daugelio teisėjų prasta sveikatos būklė”.

A.Severinas taip pat pranešė, jog į klausimus dėl pareiškimų, kad Konstituciniame teisme yra korupcijos atvejų, Europos Parlamento delegacija gavo „labai vingrius atsakymus”.

Be to, Europos parlamento atstovas mano, kad įstatyme dėl imperatyvinio mandato, jeigu toks bus priimtas Ukrainoje, turi būti pabrėžta, kad deputatai turi griežtai laikytis partinės drausmės.

A.Severinas pavadino „amoraliu įpročiu” deputatų perėjimus iš vienų parlamento frakcijų į kitas. Jo nuomone, būtina užkirsti kelią tokiems parlamentarų veiksmams.

„Frakcijos parlamente turi būti sudaromos pagal šių partijų ir frakcijų normas ir principus”, – pažymėjo jis.

Drauge A.Severinas pabrėžė, kad Europos Sąjunga, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja ir Venecijos komisija nepritaria imperatyvinio mandato idėjai, kuri „stumia atgal į populistinės demokratijos sistemą”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.