Seimo komitetas Vyriausybei siūlo suformuoti bendrą valstybės turto valdymo politiką

Seimo Audito komitetas ,bendradarbiaudamas su Valstybės kontrole, parengė nutarimo projektą, kuriuo Vyriausybei siūloma apsispręsti dėl tarnybinių butų sistemos reformos bei suformuoti bendrą valstybės turto valdymo politiką.

Nutarimą Audito komitetas parengė, atsižvelgdamas į pastaruoju metu viešumon iškilusius faktus dėl valstybei priklausančio ir patikėjimo teise institucijų valdomo valstybės turto

neefektyvaus ir neracionalaus naudojimo atvejus, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Įdėmiau šiomis problemomis buvo susidomėta po skandalingos Valstybės saugumo departamento (VSD) tarnybinių butų privatizavimo istorijos, kuomet paaiškėjo, jog privatizuoti butą galimai mažesne nei rinkos kaina suskubo ir iš tarnybos atleidžiamas departamento vadovas Arvydas Pocius.

„Komitetas kartu su valstybės kontrole nutarė rengti nutarimo projektą, Vyriausybei bus siūloma suvienodinti nuostatas, nes yra nuostatų, kurios leidžia institucijų vadovams traktuoti kaip patogiau įstatymus ir Vyriausybės nutarimus, kurie neretai vienas kitam net ir prieštarauja”, – anksčiau yra sakęs komiteto vadovas Donatas Jankauskas.

Komiteto pirmininko vertinimu, tyrimo metu iškilę faktai leidžia daryti prielaidas, kad „valstybės turtu nėra disponuojama taip, kad valstybė nepatirtų žalos”.

Valstybės kontrolės vadovė Rasa Budbergytė tuomet akcentavo, jog problemos kyla, nes nėra vieningos valstybės turto valdymo politikos.

VSD tarnybiniai butai buvo privatizuoti institucijos vadovo leidimu, juos išbraukus iš tarnybinių butų sąrašo kaip nereikalingus. Butai buvo privatizuoti pasinaudojant Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo nuostata, leidžiančia privatizavimą ir be steigėjo sutikimo, turto neperduodant Valstybės turto fondui.

Tuo tarpu Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymas numato valstybės turtą privatizuoti per Valstybės turto fondą.

Audito komitetas, prieš keletą savaičių pradėjęs aiškintis VSD tarnybinių butų privatizavimo aplinkybes, iki šiol iš departamento nėra gavęs informacijos, kiek ir kuriuo metu butų privatizuota.

VSD tarnybiniais butais Audito komitetas susidomėjo paaiškėjus, jog departamento vadovybė 39 butus pripažino esant nereikalingus, tad juos leista privatizuoti VSD darbuotojams.

Butą prieš pat palikdamas tarnybą privatizavo ir VSD vadovas A.Pocius. Žiniasklaidos duomenimis, dviejų aukštų, 128 kv. m butą Vilniuje A.Pocius privatizavo už 315 tūkst. litų, tuo tarpu nekilnojamojo turto registro specialistai butą buvo įvertinę 480 tūkst. litų.

Seimas prieš porą savaičių yra pritaręs antrą kartą pateiktam prezidento dekretui dėl A.Pociaus atstatydinimo iš VSD vadovo pareigų. Laukiama, kol A.Pocių formaliai atleis iš pareigų prezidentas Valdas Adamkus.

Seimo Audito komitetas bei atskirai Seimas protokoliniu nutarimu yra kreipęsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu įvertinti VSD tarnybinių butų privatizavimo teisėtumą bei ginti viešąjį interesą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.