„Audimui” – 623 tūkst. litų kompensacija

Pagrindiniam Kauno AB „Audimas” produkcijos pirkėjui tapus nemokiu, kreditų draudimo įmonė „Coface Baltics” išmokėjo „Audimui” 623 tūkst. litų draudimo kompensaciją patirtiems nuostoliams atlyginti. Kreditų draudimo ekspertai įspėja šalies tekstilės įmones, kad sektoriaus rizikingumas auga ir būtina imtis papildomų saugiklių prekybos rizikai suvaldyti.

„Audimas” Vokietijos bendrovei „Hucke” produkciją tiekė nuo 1999 metų, įmonė buvo vertinama kaip ilgametis ir dėl to patikimas užsakovas. Vokiečių užsakymai sudarė 28 proc. visų Lietuvos bendrovės pardavimų ir užėmė pirmą vietą „Audimo” užsakovų sąraše.

„Vokietijos bendrovė paskelbta nemoki dėl apyvartinių lėšų trūkumo. Nors įmonės kreditingumo vertinimas rodė gerą bendrovės istoriją ir augančią apyvartą, tačiau stambi Vokietijos įmonė jau keletą mėnesių bandė išgyventi tiekėjų sąskaita – reikalaudama užsakymus tiekti taikant atidėto mokėjimo terminus”, – paaiškino kreditų draudimo įmonės „Coface Baltics” Draudimo sutarčių valdymo departamento direktorius Egidijus Balčiūnas.

„Tai sunki patirtis mums, nes vieną dieną sužinai, kad didelis ir patikimas klientas nebeturi kredito limito. O šios įmonės užsakymus jau pradėjome įgyvendinti, labai daug gaminių pradėta siūti siuvyklose, kur investuotos mūsų įmonės lėšos. Džiaugiamės, kad viskas pagaliau išsisprendė mūsų įmonės naudai”, – sakė AB „Audimas” pardavimų finansininkė Vilma Petraitienė.

Ji pridūrė, kad „Audimas” ir toliau tieks gaminius šiam užsakovui, bet tik pasirašę sutartis, kurios apsaugotų įmonę nuo tokių netikėtų neatsiskaitymų.

Dėl „Hucke” nemokumo nukentėjo ir tekstilės gaminių tiekėjai kitose šalyse, nuostoliai siekia kelis milijonus eurų. Mėnesio bėgyje turi įvykti „Hucke” akcininkų susirinkimas, kur bus sprendžiama, ar įmonę sanuoti, ar skelbti bankrotą.

Pasak V. Petraitienės, iš patirties galima sakyti, kad „gerai atsiskaito skandinavai, prasčiau – Didžiosios Britanijos tekstilės gaminių užsakovai, o blogiausiai – Rusijos ir ofšorinės įmonės, pavyzdžiui – registruotos Kipre”.

E. Balčiūno teigimu, pastaraisiais metais tekstilės sektoriuje yra išmokamos didžiausios draudimo kompensacijos. „Tekstilės sektorius yra rizikingas. Nors jis paremtas ilgalaikiais santykiais, bet Vakaruose pastebima aiški tendencija, kad įmonės bankrutuoja arba nebevykdo veiklos ir jų surasti tampa neįmanoma”, – sakė jis.

Verslininkams, eksportuojantiems prekes, ypač tekstilės produkciją, rekomenduojama būti ypatingai atsargiais. „Tekstilės sektorius priskiriamas padidintos neatsiskaitymų rizikos kategorijai, todėl pasitikėti geru ir patikimu partneriu – neužtenka. Reikėtų atidžiai tikrinti kiekvieną naują užsakovą ir ilgametį partnerį, analizuoti jo kreditingumo ir veiklos istoriją bei imtis papildomų saugiklių prekybos rizikai suvaldyti”, – aiškino E. Balčiūnas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.