Europos Komisija (EK) atsiprašė Lietuvos, kad apkaltino ją užsienio pensijų fondų diskriminavimu.
Lietuvai ir dar 8 valstybėms savaitės pradžioje buvo išsiųsti įspėjimo laiškai dėl užsienio pensijų fondams mokamų dividendų ir palūkanų apmokestinimo. EK prašė pasiaiškinti, kodėl vietos fondams mokami dividendai ir palūkanos apmokestinami mažesniu tarifu. „Europos pensijų sektoriaus atstovai pareiškė nepasitenkinimą dėl to, kad pensijų fondams, kurie naudojasi Europos Bendrijos (EB) sutartyje numatytomis teisėmis investuoti už šalies ribų, taikoma didesnė apmokestinimo norma”, – kalbėjo už mokesčius ir muitinės reikalus atsakingas EK narys Laszlo Kovacsas.
EK pranešime teigiama, jog Europos Sąjungos valstybė, apmokestindama užsienio pensijų fondus didesniu mokesčio tarifu, rizikuoja atgrasyti tuos fondus investuoti šalyje. „Taikant užsienio pensijų fondams didesnę apmokestinimo normą gali būti ribojama laisvo kapitalo judėjimo teisė, kuri užtikrinama EB sutartyje. Komisija neranda jokių aplinkybių, pateisinančių tokį apribojimą”, – sakoma EK pranešime.
Finansų ministerijos Tiesioginių mokesčių ir tarptautinio apmokestinimo skyriaus vedėja Audronė Misiūnaitė paaiškino, kad investiciniai ar pensijų fondai Lietuvoje apskritai neapmokestinami, nes jie nelaikomi nei fiziniais, nei juridiniais asmenimis. „Investicinis ar pensijų fondas Lietuvoje suprantamas kaip pinigų kapšas, į kurį fondo dalyviai sumeta lėšas. Tie pinigai per valdymo įmonę investuojami. Jei investuojama į kokius nors skolinius įsipareigojimus, gaunamos palūkanos. Jei investuojama į akcijas, gaunami dividendai, kurie nusėda kaip pensijų fondo investicinės pajamos. Apmokestintas gali būti tik galutinis investicinių pajamų gavėjas, bet mes čia nieku dėti”, – tvirtino A.Misiūnaitė.