Maskva atsisveikino su Rostropovičiumi

Sekmadienį Novodevičjės kapinėse buvo palaidotas legendinis violončelininkas ir visame pasaulyje žinomas visuomenės veikėjas Mstislavas Rostropovičius.

Gedulingos pamaldos vyko Kristaus Išganytojo cerkvėje nuo 11 iki 12 val. Maskvos laiku. „Paskui M.Rostropovičius buvo palaidotas Novodevičjės kapinėse”, – pranešė velionio žmonos Galinos Višnevskajos operinio dainavimo centro atstovas. Išvakarėse Maskvos konservatorijoje vyko gedulingas minėjimas mirusiam muzikui atminti. Jo metu gedulingų kalbų nebuvo. Ceremonijos metu velionį pagerbė prezidentas Vladimiras Putinas, padėjęs prie karsto gėlių vainiką.

Šeštadienį vakare karstas su M.Rostropovičiaus palaikais buvo pervežtas į Kristaus Išganytojo cerkvę, kuri veikė visą naktį. Didysis muzikas mirė penktadienį Maskvos onkologijos centre, eidamas 81-uosius metus. Maestro bus palaidotas centrinėje Novodevičjės kapinių alėjoje, į dešinę nuo šalies pirmojo prezidento Boriso Jelcino kapo.

Daugelis M.Rostropovičių atsimins ne tik kaip muzikantą, kurio kūryba žavėjo visą pasaulį, bet ir kaip visuomenės veikėją bei žmogaus teisių gynėją, kuris visada jautėsi esąs susijęs su savo šalies likimu, nors sovietmečiu ir patyrė daug nuoskaudų. Kovo pabaigoje M.Rostropovičiui sukako 80 metų. Jo jubiliejus buvo iškilmingai atšvęstas Kremliuje, daugelis televizijos kanalų maestro skyrė laidas.

M.Rostropovičius gimė Azerbaidžano sostinėje Baku muzikantų šeimoje. Savo pirmąjį koncertą jis griežė 13-os metų, vėliau mokėsi Maskvos konservatorijoje, kur glaudžiai bendravo su kompozitoriumi Dmitrijumi Šostakovičiumi. 1950 metais M.Rostropovičius gavo Stalino premiją – vieną iš daugelio apdovanojimų, kuriuos pelnė per savo ilgą gyvenimą. Britanijoje maestro buvo suteiktas riterio titulas. Rusijos prezidentas prieš mėnesį jį apdovanojo aukščiausiu šalie apdovanojimu – I laipsnio ordinu „Už nuopelnus Tėvynei”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , .

1 atsiliepimas į "Maskva atsisveikino su Rostropovičiumi"

  1. raimonda

    Mes visi netekome gabaus, kultūringo, atsidavusio žmogaus savo darbui, savo žmonėms, sugebėjusio atleisti visas jam padarytas nuoskaudas. Ramybės Jam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.