Rūpindamiesi savo šeimai kasdien patiekti šviežio ir įvairaus maisto, mes turime puikų pagalbininką – šaldytuvą. Tačiau ir juo nevertėtų visiškai pasikliauti – senesnės kartos šaldytuvai yra puiki terpė daugintis mikroorganizmams, galintiems sukelti rimtų negalavimų. Ohajo valstijos universiteto mokslininkai apskaičiavo, kad JAV maždaug 67% maisto gedimo atvejų yra dėl mikroorganizmų poveikio. Lietuvoje tokie tyrimai nebuvo atlikti, tačiau galima numanyti, kad skaičiai būtų panašūs, o gal net didesni.
Higienos specialistų teigimu, maisto gedimo priežastis – kenksmingos bakterijos, kurios dauginasi netgi tokioje joms nepalankioje terpėje kaip šaldytuvas.
Sidabras – vienas seniausiai žmonijai pažįstamų ir jos vertinamų metalų. Iš šio brangaus metalo pagaminti ar juo dengti indai jau 3 tūkstančius metų ne tik puošia buitį, bet ir saugo nuo sunkių ligų, nes sidabras turi baktericidinių savybių. Jo dedama į vaistus ir kosmetikos priemones, metalas naudojamas gaminant medicinos įrangą ir instrumentus. Sidabro baktericidines savybes jau seniai ištyrė ir patvirtino mokslininkai. O liaudies medicina šiais jo privalumais naudojasi nuo seniausių laikų. Iš šio metalo Rytuose buvo gaminamos akupunktūrinės adatos. Su sidabro pagalba įvairių tautų žiniuonys gamindavo „gyvąjį” vandenį, turintį gydomųjų savybių.
Įsitikinti sidabro baktericidinėmis savybėmis galime ir patys: į du puodukus pripilkite vandens ir į vieną jų įmerkite sidabrinį šaukštelį. Po kurio laiko viename puodelyje vanduo susidrums, jo sienelės pasidengs žalsva plėvele. Tačiau tame puodelyje, kuriame mirko sidabrinis šaukštelis, vanduo bus daug skaidresnis.
Beje, šis metalas savo poveikiu mikroorganizmams yra stipresnis netgi už naujausios kartos antibiotikus – jis kompleksiškai naikina ne tik bakterijas, bet ir virusus.
Naujos kartos buities prietaisuose pradėta naudoti priešbakterinė apsaugos sistema – cheminis junginys, kurio viena sudėtinių dalių yra sidabras, veikiantis mikroorganizmus ne tik neleisdamas jiems daugintis, bet ir juos naikinantis. Šią sistemą masinėje gamyboje pradėjo naudoti užsienio gamintojai , o šiandien ją siūlo ir Lietuvos šaldytuvų gamintojai.
Visa tai zinoma senai-tik uz ka isigyti sidabro indus-gal patartumete?atlyginimas-minimumas.
nu sidabriniai rakandai kainuoja nepigiai, bet pasidabuoti , ne tiek jau ir daug palyginti su sidabru. bet jei sidabras naikina gyvus organizmus, tai taip iseina ,kad su sidabru ir zmogu galima uzmusti, kaip koki vampyra 😀
geras straipsnis, padejo kuriant referata, aciu labai,daug naudingos informacijos gauvau 🙂