Sūduvių pavasaris su sakraline muzika

Šiemet į aštuntąjį, jau tarptautinį, Marijampolės sakralinės muzikos festivalį „Džiūgaukim. Aleliuja” sugužėjo 27 kolektyvai ne tik iš įvairiausių Lietuvos kampelių, bet ir pasipildė grupėmis iš Lenkijos bei Latvijos.

Nuo 2000 metų kiekvieną pavasarį marijampoliečius visai savaitei į sakralinės muzikos vakarus pakviečia festivalio sumanytojai – Marijampolės Šv. Vincento Pauliečio bažnyčios klebonas, monsinjoras Juozas Pečiukonis, idėją parvežęs iš Italijos Loreto miesto, ir šiuo sumanymu susižavėjusi Marijampolės kultūros centro kamerinio choro „Suvalkija” vadovė Virginija Junevičienė.

Kasmet prasiplečia ne tik festivalio repertuaras, bet ir rengiamų koncertų geografija. Šiemet sakralinės muzikos koncertai surengti keliose dešimtyse Sūduvos krašto bažnyčių – Sasnavoje, Garliavoje, Kazlų Rūdoje, Kalvarijoje, Šakiuose, Vilkaviškyje, Prienuose, o baigiamieji festivalio akordai jau Marijampolės kultūros centro salėje susijungė su tądien pirmą kartą Lietuvoje paminėta Pasaulio kultūros diena. Čia į sceną atlikti nuotaikingų muzikos kūrinių kilo vyrų vokalinė grupė „Concentus” iš Lenkijos ir vokalinė merginų grupė „Anima Solla” iš Latvijos. Bene labiausiai klausytojų sielas virpino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriaus, dirigento Vytauto Miškinio rankų „prakalbintas” Vilniaus muzikos mėgėjų simfoninis orkestras bei šiam pritarę sodrūs studentų balsai iš Vilniaus pedagoginio universiteto „Ave Vita” ir Gedimino technikos universiteto „Gabijos” chorų, draugiškai padedami šeimininkų kolektyvui – Marijampolės chorui „Suvalkija”.

„Dalyvavimas muzikiniuose renginiuose praturtina žmogaus vidinį pasaulį, dovanoja džiugių bendravimo akimirkų, stiprina bendruomenę, ugdo pasididžiavimą muzikine kultūra. Kurkite, tobulėkite, žadinkite jausmus ir sielas, kad išsaugotume gyvąją kultūrą”, – muzikos puoselėtojams linkėjo festivalio globėjas Marijampolės apskrities viršininkas Albinas Mitrulevičius.

Kasmetiniam festivaliui nelikęs abejingas Kauno Vytauto Didžiojo universiteto docentas, Marijampolės kolegijos kapelionas Kęstutis Žemaitis pabrėžė, kad sakralinė muzika ne tik padeda žmogui ieškoti gėrio ir grožio harmonijos, bet ir daug prisideda prie asmenybės ugdymo.

Šventėje sutikti nuotaikingi Vilniaus pedagoginio universiteto mišraus choro atlikėjai juokavo, kad jiems šiame festivalyje trūko tik kareiviškos košės, nes kelias naktis praleido Marijampolės kareivinėse. Studentai gyrė šio krašto bažnyčių architektūrą, gerą akustiką, šiltai jų giedojimą priėmusius klausytojus ir žadėjo apsilankyti kitais metais.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.