Pirmadienį Somalio sostinėje Mogadiše Etiopijos pajėgoms šeštą dieną iš eilės kovojant su islamistų sukilėliais, miestą drebino minosvaidžių sviedinių sprogimai. Po nakties, per kurią girdėjosi pavieniai susišaudymai, smarkūs sprogimai drebino šiaurinius Mogadišo rajonus, buvo girdėti šaudant iš kulkosvaidžių, minosvaidžių ir prieštankinės artilerijos, teigė gyventojai.
„Mačiau, kaip Etiopijos tankai užima pozicijas ir įnirtingai apšaudo sukilėlių pozicijas”, – teigė Šiaurės Mogadiše esančio Fagos rajono gyventojas Mukhtaras Mohamedas (Muchtaras Mohamedas).
„Šiandien susišaudymas yra stipresnis negu vakar. Kovojančios pusės šaudo iš kulkosvaidžių, minosvaidžių ir naudoja prieštankinę artileriją”, – pridūrė jis.
Susišaudymo apimtame rajone įstrigo keli civiliai gyventojai. Tuo tarpu gatvėse, kuriomis važinėjo Etiopijos tankai ir modifikuoti pikapai, iš kurių sukilėliai beatodairiškai leido ugnį, gulėjo daug paliktų ir irstančių lavonų.
„Mūšis labai įnirtingas ir aukų skaičius kasdien didėja. Etiopijos pajėgos nesirinkdamos šaudo ir į civilius asmenis”, – sakė Mogadiše dominuojančio havijų klano atstovas spaudai Husseinas Saidas Korgabas (Huseinas Saidas Korgabas).
Per susirėmimus, kurie kilo trečiadienį, jau žuvo 219 civilių gyventojų. Dar šimtai žmonių buvo sužeisti, nurodė Elmano taikos ir žmogaus teisių organizacija, sekanti žuvusiųjų skaičių.
Naujausi susirėmimai iš namų privertė bėgti mažiausiai dešimtis tūkstančių žmonių ir sunaikino vertingus pastatus, pažymėjo H.S.Korgabas.
„Namus paliko mažiausiai 70 tūkst. žmonių. Sprogimai sugriovė namus, kurių vertė siekia 500 mln. dolerių. Etiopijos ir vyriausybės pajėgos prisiims galutinę atsakomybę už šį chaosą”, – pridūrė jis.
Anksčiau šį mėnesį keturias dienas trukę susirėmimai, kurie buvo apibūdinti kaip stipriausi nuo 1991 metų, kai buvo nuverstas diktatorius Mohamedas Siadas Barre (Mohamedas Siadas Barė), nusinešė mažiausiai tūkstančio žmonių gyvybes.
Jungtinės Tautos teigia, kad nuo vasario iš Mogadišo pabėgo 321 tūkst. gyventojų. Daugelis jų apsigyveno laikinose pašiūrėse Mogadišo prieigose ir neturi jokių išteklių. Pranešama, kad tarp pabėgėlių jau kilo ligų protrūkiai.