Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje, kuriame planuota rinkti naująjį miesto vadovą, padaryta pertrauka iki vakaro, tuo tarpu konservatorių lyderis apkaltino liberaldemokratus balsų pirkimu.
Liberalų sąjūdžio atstovų pasiūlymą padaryti posėdžio pertrauką iki 18 valandos parėmė 28 miesto tarybos nariai, 22 buvo prieš, 1 susilaikė.
Liberalai teigė, kad tokia pertrauka, nes jie esą neturi partijos įgaliojimų balsuoti už vieną ar kitą kandidatą į merus.
Tokius įgaliojimus liberalai gaus per pirmadienį 16 valandą rengiamo Liberalų sąjūdžio valdybos posėdžio.
Liberalų sąjūdžio atstovų balsai laikomi „auksiniais” renkant naująjį merą, kuriuo pretenduoja tapti
nušalintojo prezidento Rolando Pakso vadovaujamos partijos „Tvarka ir teisingumas” atstovas Juozas Imbrasas.
BNS duomenimis, pirmadienio rytą posėdžiavusi Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyriaus taryba nusprendė palaikyti J.Imbraso kandidatūrą, tik laukia partijos valdybos sprendimo.
Tuo tarpu Vilniaus konservatorių lyderis Kęstutis Masiulis tikina, kad liberalai „anksčiau ar vėliau palaikys liberaldemokratus” Vilniuje mainais į liberaldemokratų paramą liberalų kandidatui į Klaipėdos merus.
„Aukštuose liberalų sluoksniuose kalbama, kad liberalai palaikys Imbrasą tik tuomet, jei liberaldemokratai padės liberalams gauti Klaipėdos miesto mero kėdę, mat Klaipėdos meras liberalcentristas Rimantas Taraškevičius išrinktas dviem liberaldemokratų balsais”, – sakė K.Masiulis.
Pats P.Auštrevičius BNS nepatvirtino ir nepaneigė versijos, kad su liberaldemokratų pagalba gali būti nuverstas neseniai išrinktas uostamiesčio meras.
„Šiuo metu kalba eina apie Vilnių, todėl apie Klaipėdą mes negalvojame. Apie tokias klabas mes nieko negalime pasakyti”, – sakė P.Auštrevičius.
Bet to, K.Masiulis žurnalistams pabrėžė, kad liberaldemokratai nemenkomis sumomis bando pirkti tarybos narių balsus.
„Viena tarybos narė, jeigu ja tikėti, o aš ja tikrai pasitikiu, teigė, jog liberaldemokratai bandė pirkti balsą, mano žiniomis, už 50 tūkstančių, tik nežinia, ar litų, ar eurų”, – sakė K.Masiulis.
Atsakydami į kaltinimus papirkinėjimu, liberaldemokratai teigia, kad konservatoriams „vaidenasi”.
„Matyt jiems vaidenasi. Tegu žegnojasi. Jiems patiems gresia ikiteisminis tyrimas, nes jeigu jie žino, kad vykdomas nusikaltimas, kodėl nesikreipia į Specialiųjų tyrimų tarnybą”, – BNS sakė vienas liberaldemokratų vadovų Valentinas Mazuronis.
Kaip anksčiau yra skelbę 14 vietų taryboje turintys liberaldemokratai, J.Imbraso kandidatūrą į merus jau yra pasižadėję palaikyti 5 socialdemokratai iš 6, 6 lenkų politikai ir 4 koalicijai nepriklausantys Liberalų sąjūdžio atstovai. Tokiu atveju J.Imbrasas per mero rinkimus surinktų 29 balsus iš 51-ieno.
Tačiau Liberalų sąjūdžio lyderis Petras Auštrevičius BNS sakė, kad partijos atstovai nebalsuos, kol negaus partijos įgaliojimų.
Be to, J.Imbraso kandidatūros į merus nepalaikys vienas iš 6 į sostinės tarybą patekusių socdemų – Romas Adomavičius, o kita socdemė – Vitalija Kliukienė išvis nebalsuos.
Tuo tarpu sekmadienį susitikę Liberalų ir centro bei Tėvynės sąjungų atstovai priėmė pareiškimą, kuriuo raginami socialdemokratai, lenkų politikai bei liberalų atstovai nebalsuoti už J.Imbraso kandidatūrą į sostinės merus.
Dabartinis Vilniaus tarybos narys J.Imbrasas, kuris atkakliai gynė R.Paksą, kuomet šis buvo atstatydinamas iš prezidentų, prieš kelerius metus trumpą laiką vadovavo sostinei, vėliau ėjo vicemero pareigas.
R.Pakso vadovaujamos partijos „Tvarka ir teisingumas” (liberalai demokratai), socialdemokratų ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovai susitarimą dėl valdančiosios koalicijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje formavimo pasirašė praėjusią savaitę.
Susitarimu Vilniaus miesto administracijos direktoriaus kandidatūra siūloma socialdemokratams, po vieną mero pavaduotojo postą siūloma kiekvienai koalicijos frakcijai.
Į 51-nos vietos Vilniaus miesto tarybą, be liberaldemokratų, socialdemokratų ir Lenkų sąjungos, įeina ir dešimt mandatų gavę konservatoriai, 9 liberalcentristai, 4 Liberalų sąjūdžio ir 2 Rusų sąjungos atstovai.