Krepšinis: prasideda lemiamų kovų metas

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) ir SEB BBL čempionate prasideda lemiamos kovos. Praėjusį savaitgalį baigėsi reguliarusis LKL sezonas, o SEB BBL čempionate paaiškėjo visi finalinio ketverto dalyviai.

„Neptūnas” vėl trečias

Šeštadienį per paskutines LKL reguliariojo sezono rungtynes Klaipėdos „Neptūnas” namie 84:80 įveikė „Šiaulių” klubą ir po šešerių metų pertraukos vėl užėmė trečiąją vietą reguliariajame sezone. Rungtynės prasidėjo apylygiai – pirmomis minutėmis komandos kovėsi taškas į tašką, bet vėliau iniciatyvą perėmė šiauliečiai, po pirmo kėlinio pirmavę 23:18. Antrą kėlinį po 3-iosios Artūro Masiulio pražangos „Neptūno” žaidėjai pradėjo švelninti skirtumą ir persvėrę rezultatą išėjo ilsėtis turėdami 1 tašku daugiau – 39:38.

Trečiąjį ketvirtį geriau pradėjo „Neptūnas”, bet Artūro Masiulio dėka svečiai priartėjo iki trijų taškų – 48:51. Paskutinį kėlinį Klaipėdos krepšininkai nebeleido šiauliečiams persverti rezultato ir šventė sunkią pergalę. 20 taškų nugalėtojams pelnė Vaidotas Pridotkas, 15 – Vitalijus Stanevičius, 14 – Michailas Anisimovas. „Šiaulių” ekipoje sėkmingiausiai rungtyniavo Artūras Masiulis (21 tšk.), Darius Pakamanis (16 tšk.) ir Andrius Mažutis (11 taškų).

Vilniaus „Lietuvos rytas” penktadienį namie negailestingai sutriuškino „Panevėžį” 76 taškų skirtumu 128:52 ir pasiekė naują rekordą. Šio sezono rungtynes prieš Kauno „Atletą” vilniečiai laimėjo 73 taškų skirtumu. Rungtynių intriga dingo po pirmųjų dešimties minučių. Skirtumas augo tik į vieną pusę, o visi Vilniaus klubo žaidėjai pasirodė aikštelėje. Kauno „Žalgiris” 87:73 įveikė Marijampolės „Sūduvą”, Vilniaus „Sakalai” 82:79 nugalėjo Kėdainių „Nevėžį”, o Kauno „Atletas” 83:102 turėjo pripažinti „Neptūno” pranašumą.

Po savaitgalio rungtynių paaiškėjo visos ketvirtfinalio serijos iki dviejų pergalių poros: reguliariojo sezono nugalėtojas Kauno „Žalgiris” susitiks su Marijampolės „Sūduva”, čempiono titulą ginantis Vilniaus „Lietuvos rytas” žais su Vilniaus „Sakalais”, „Neptūno” varžovu bus Kėdainių „Nevėžis”, o „Šiaulių” krepšininkai dėl vietos pusfinalyje kovos su „Panevėžio” komanda.

„Šiauliai” – finaliniame ketverte

Šeštadienį pralaimėję „Neptūnui”, pirmadienį „Šiaulių” krepšininkai atsirevanšavo Ramūno Butauto treniruojamai Rygos ASK komandai 82:63 ir tapo paskutine finalinio SEB BBL ketverto dalyve. Pirmąjį susitikimą Rygoje Butauto auklėtiniai laimėjo vos 3 taškų skirtumu 71:68. Intriga per šias rungtynes laikėsi tik 11 minučių, kai sužaidus pusę minutės antrame kėlinyje po taiklaus Curtiso Millage’o tritaškio 3 taškų skirtumu priekyje dar buvo svečiai (17:14). Tačiau tada šiauliečiai laimėjo 3 minučių atkarpą spurtu 12:0 ir įgijo 9 taškų persvarą (26:17). Trečio kėlinio viduryje po taiklaus Arvydo Čepulio tritaškio „Šiaulių” persvara pasiekė 20 taškų ribą (50:30). Įgyto solidaus pranašumo „Šiauliai” nebeiššvaistė ir iškovojo įtikinamą pergalę. Finaliniame SEB BBL ketverte, kuris balandžio 20-21 dienomis vyks Rygoje, šiauliečiai susigrums su Kauno „Žalgiriu”. Vilniaus „Lietuvos ryto” varžovais tapo „Ventspils” krepšininkai. Jie namie 79:72 įveikė II diviziono nugalėtoją Talino „Kalev/Cramo” ekipą ir, atsirevanšavę už nesėkmę 74:75, pateko į finalo ketverto turnyrą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .