Kauno įvairių tautų kultūrų centre (Šv. Gertrūdos 58) kovo 20 d., antradienį, 16.00 val. atidaroma Vladimiro Aniskino mikrominiatiūrų paroda, kurios lankytojai turės unikalią galimybę išvysti kupranugarių karavaną adatos auselėje, rožę žmogaus plauke, pakaustytą blusą, kompozicijas vynuogių kauliukų pjūviuose ir dar daug įdomių darbų.
Parodos lankymas nuo 9.00 iki 18.00 val. kovo 20 – 27 d. (taip pat ir savaitgalį)
Mikrominiatiūra – tai reta meno šaka. Pasaulyje kažin ar atsirastų daugiau nei dešimt žmonių, kuriančių šiuos įdomius ir neįprastus darbus. Vladimiras Aniskinas – vienas iš jų.
Fizikos ir matematikos mokslo kandidatas Vladimiras Aniskinas pradėjo kurti mikrominiatiūras 1998 metais. Pirmasis menininko darbas buvo naujametinis sveikinimas ant ryžio grūdo. Nuo to laiko praėjo aštuoneri metai ir dabar meistro kolekcijoje daugiau nei dvi dešimtys miniatiūrų. Priklausomai nuo sudetingumo, vienai kompozicijai sukurti menininkui reikia nuo vienos savaitės iki pusės metų laiko.
Visi menininko darbai unikalūs, pavyzdžiui, ryžio grūdo pjūvyje užrašytas fragmentas iš N.S. Leskovo pasakojimo „Pasakojimas apie Tūlos Kairiarankį ir apie pakaustytą blusą”. Ant ryžio grūdo tilpo 2027 raidės ir 22 eilutės. Labai gerai įsižiūrėjus galima pastebėti auksinę pasagą, esančią ties pirmuoju žodžiu.
Pats žinomiausias darbas – pakaustyta blusa. Tai tikra blusa, kurios dvi šokliosios kojelės yra pakaustytos. Pasagos yra iš platinos, vinys – plieninės. Pasagų storis 5 mkm (0,005 mm), plotis 60 mkm (0,06 mm). Ant šokančiųjų kojelių prikaltos pasagos. Nors iš tiesų žodis „prikaltos” netinka mikropasauliui. Pasagų storis – 5 mikronai. 200 pasagų, sudetų viena ant kitos, sudarytų tik vieną milimetrą. Pasagų plotis vos 60 mikronų, tai atitinka žmogaus plauko diametrą. Blusa buvo išauginta dosnaus ir pasiaukojančio katino Kazimiro kailyje ir su džiaugsmu pasidalijo ja meno labui. Del šio poelgio katinas vadinamas pagrindiniu miniatiūros mecenatu.
Kupranugariai adatos auselėje priklauso klasikiniams mikrominiatiūros darbams. Kupranugariai padaryti iš platinos. Jų aukštis 80-100 mikronų, tai tik vos daugiau nei žmogaus plauko diametras. Adatoje patalpinti septyni kupranugariai. Dar dešimt buvo negrižtamai prarasta kuriant. Netektis arba kūrinio sulaužymas paskutinėje stadijoje – tai mokestis, kurį tenka mokėti mikrominiatiūrų meistrams.
Parodoje visi darbai eksponuojami po mikroskopais, kad kiekvienas lankytojas galėtų kuo geriau apžiūrėti visas darbų detales.