Romanovas: „Niekuo negalima tikėti”

Trijų futbolo klubų – Edinburgo „Hearts”, „Kauno”, Minsko MTZ-RIPO – savininkas Vladimiras Romanovas interviu Rusijos žiniasklaidai pareiškė, kad Škotijos futbolas yra korumpuotas

Vladimiro Romanovo kalbos apie negarbingus Glazgo „Celtic” ir „Rangers” klubų užkulisinius žaidimus, nesąžiningus teisėjus Škotijoje jau ne kartą sukėlė pasipiktinimo bangą. Verslininko iš „Kauno” interviu Rusijos savaitraščiui vėl šliūkštelėjo alyvos į ugnį.

Pateikiame V.Romanovo interviu Rusijos „Futbol” savaitraščiui.

Rengia žaidėjus „Hearts”

– Jums priklauso trys futbolo klubai. Ar ne per daug?

– Jei pagalvojus, tai tikrai daug. Tačiau piramidei, kurią pastačiau, tai būtina.

– Sprendžiant iš visko, šios piramidės pagrindą sudaro „Kaunas” ir MTZ-RIPO, o viršūnėje yra „Hearts”?

– Taip. Šia idėja susirgau jau seniai. Laikas parodė, kad nauda iš tokios hierarchijos yra nemaža. Mums jau nereikia ieškoti legionierių pagrindinei komandai – užtenka parengti žaidėjus Lietuvoje, Baltarusijoje ir paskui juos perkelti į aukštesnį lygį. Visi galėjo įsitikinti, kad lietuviai puikiai įsilieja į Škotijos čempionatą. Su futbolininkais reikia būti labai atsargiam. Būtina nuspėti, kada kam pereiti į aukštesnį lygį. Padarysi tai per anksti – žaidėjas gali perdegti, pavėluosi – supūs. Tad svarbiausia – nepraleisti reikiamo momento.

– Galima teigti, kad kiekvienas „Kauno” futbolininkas pirmiausia kovoja dėl teisės išvykti į „Hearts”?

– Žinoma. Jie visi atrinkti dėl „Hearts”. Kai kurie jau turi kontraktus su Škotijos klubu.

Kaltinimai nesąžiningumu

– Prieš keletą metų bandėte perimti dar vieno klubo vairą…

– Tai buvo iki Škotijos. Ketinau įsigyti Ramenskojės „Saturn” ir padaryti jį piramidės viršūne. Tuomet galėjau nupirkti „Dundie United”, bet vėliau atsirado „Hearts” variantas. Pasirinkau jį, nes šis klubas buvo su tokia istorija ir iš tokio žinomo miesto.

Škotams futbolas yra viskas. Ten nėra politikos, nėra karalių. Jie gyvena futbolu, ir niekas škotams jo pakeisti negali. Ar jaučiu pasididžiavimą, kad valdau senų tradicijų klubą? Kai gerai atlieki darbą, pasididžiavimą visuomet jauti.

– „Hearts” klubui vadovaujate jau dvejus metus. Kokias išvadas per tą laiką spėjote padaryti?

– Niekuo negalima tikėti. Žinote vieną seną filmą? Vyksta karas su vokiečiais. Būrys miega. Kareivis pamatė tolumoje baltą vėliavą, o vadas miega. Jis prieina prie dvasininko ir sako: „Tėve, ten balta vėliava”. O šis kareiviui atsako: „Priešas gudrus ir klastingas. Ugnis!” Taip ir gyvename.

Trenerių nevertina

– Kai perėmėte „Hearts”, iš karto pareiškėte, kad klubas sudarys konkurenciją Škotijos futbolo asams „Celtic” ir „Rangers”. Tuomet daug kas į jūsų žodžius žiūrėjo skeptiškai, bet taip įvyko. Kur buvo sėkmės paslaptis?

– Kas tokie yra „Celtic” ir „Rangers”? Su jais kaip lygūs su lygiais gali žaisti „Kauno” futbolininkai. Šie klubai pavertė futbolą į šou verslą, jie žaidžia negarbingus žaidimus, užsiima žaidėjų papirkinėjimu. O ir teisėjai… Jeigu komanda yra silpnesnė, tai jai niekas negali padėti, bet kai varžovų jėgos yra vienodos, tuomet arbitrai daro tiesioginę įtaką rungtynių rezultatui. Dabar Anglijoje Romano Abramovičiaus „Chelsea” klubą žlugdo. Konkurentai veikia pagal standartinę schemą: spauda – treneris – žaidėjai. Futbolininkai pasiekė tikslą? Juos reikia parduoti. Treneris tapo žvaigžde? Tegul eina kitur ir įrodo, ko yra vertas. Jeigu jį paliksi komandoje, tai jis viską sugriaus, o paskui dar išsives žaidėjus.

– Ar Didžioje Britanijoje viskas jau taip blogai?

– Tikrai taip. Ten vykau tikėdamasis atsikratyti viso to purvo, prie kurio esame pripratę. Maniau, ten viskas švaru, idealu, aplink džentelmenai… Pasirodė, kad viskas dar blogiau. Jų kitoks mentalitetas. Kitokia kultūra, tiksliau, kultūros nėra.

– Grįžkime prie futbolo reikalų. Praėjusį sezoną George’o Burley vadovaujamas „Hearts” ilgai pirmavo, su „Celtic” kovojo dėl čempionų titulo. Trenerį mėgo komanda, dievino aistruoliai, bet jis neišbuvo ir keturių mėnesių…

– Kas toks yra vyriausiasis treneris? Jis – tik maža ilgos grandinės dalis. Jeigu klubas blogai organizuotas, tai treneris nieko nepasieks. Dabar futbolą agentai daugiau supranta už trenerius.

– Eduardui Malofejevui su „Hearts” per aštuonerias rungtynes nepavyko iškovoti nė vienos pergalės. Tai blogiausias trenerio rezultatas per visą 132 metų klubo istoriją. Kodėl kvietėte šį trenerį?

– Jei komandoje penki futbolininkai dirba „Celtic” naudai, penki – „Rangers”, tai apie ką galima kalbėti? Ką E.Malofejevas galėjo padaryti? (Neseniai šį žinomą Baltarusijos specialistą V.Romanovas komandiravo į MTZ-RIPO – E.Malofejevas tapo klubo vyriausiuoju treneriu – red.)

– Kokią matote „Hearts” ateitį?

– Klubo ateitį? Ateitis tik iš dangaus matoma. Mums jos išvysti nelemta.

Kaltinimai žurnalistams

Praėjusią savaitę V.Romanovas vėl pasižymėjo „auksinėmis” frazėmis. „Hearts” interneto puslapyje žiniasklaidos atstovus Edinburgo klubo savininkas pavadino beždžionėmis. V.Romanovas pasirūpino, kad spaudos konferencijoje prieš varžybas su „St.Mirren” klubu žiniasklaidos atstovams būtų išdalyti bananai ir riešutai. Verslininkas nepatenkintas tuo, ką apie klubą spauda pradėjo rašyti jam tapus vadovu.

V.Romanovas pareiškė: „Šiandien pareikšiu savo nuomonę apie teisėjavimą tam, kad jūsų maugliai nemeluotų. Diskutuoti, ar teisėjai ima kyšius, ar ne, yra tas pats, kas kalbėti apie moterį, atsiduodančią be meilės. Ar ne geriau būtų sutelkti dėmesį į jų darbo standartus, o ne kalbėti apie prastą jų darbą? Moteris meluoja sau ir gamtai, jeigu atsiduoda be meilės. Jeigu arbitras teisėjauja varžyboms remdamasis asmenine meile, jis daro cinišką nusikaltimą, ypač jei juo pasitiki visuomenė. Gerbiu tuos teisėjus, kurie ima pinigus iš dviejų kvailų komandų, o tada garbingai teisėjauja varžyboms. Tokie niekaip nekenkia futbolui. Nors tai ir negerai, jiems visi yra lygūs. Galbūt todėl futbolas Italijoje niekada neišnyks, nors jis nuolat krečiamas skandalų. Manau, tai geriau, negu būti čempionais 40 metų ir nieko nekeisti dar 40 metų”.

Tačiau V.Romanovas per savo atstovą spaudai pareiškė, jog citatos, kurias išspausdino Rusijos „Futbol” laikraštis, buvo ne jo. Dėl teiginių, kad „Celtic” ir „Rangers” papirkinėja žaidėjus bei teisėjus, Škotijos „Premier” lygos vadovus paskatino inicijuoti tyrimą. Škotijoje V.Romanovui anksčiau jau buvo skirta piniginė bauda už savo kalbas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.