Populiarėjant astrologų paslaugoms, žmonės susiduria su naujais rūpesčiais.
Dėl asmeninio horoskopo, kuriam sudaryti būtina pateikti tikslų savo gimimo laiką, klaipėdiečiai atakuoja gimdymo namų bei Civilinės metrikacijos skyriaus archyvus.
Reikia net minučių
Klaipėdietė astrologė Violeta Liaugminienė aiškino, kad sudarant asmeninį žmogaus horoskopą būtina žinoti ne tik žmogaus gimimo vietą ir dieną.
Kad horoskopas būtų tikslus, žmogaus gimimo laiką reikia žinoti minučių tikslumu.
„Net tą pačią dieną gimę žmonės gali turėti skirtingus horoskopus, nes daug ką lemia gimimo laikas”, – sakė ji.
Astrologė pasakojo, kad savo gimimo valandos nežino beveik trečdalis jos klientų.
Kai kurie jų savo gimimo laiku niekada nesidomėjo, kiti neturi ko paklausti, nes tėvai mirę arba neprisimena, kada gimė jų vaikai.
Paslauga – mokama
Dažniausiai horoskopų ištroškę žmonės siunčiami į gimdymo namų archyvą.
Anksčiau ši informacija ligoninėje buvo teikiama nemokamai, tačiau prieš kurį laiką už ją pradėtas imti 50 litų mokestis.
Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai Virgilijaus Vanago, pinigus pradėta imti todėl, kad tai nėra medicininė paslauga.
Kad gautų šią svarbią informaciją, interesantai turi atvykti į ligoninės raštinę ir parašyti prašymą išduoti pažymą vyriausiojo gydytojo vardu.
Gauti informaciją gali tik pats suinteresuotas asmuo arba jo motina.
Kartais pažymos tenka palaukti ne dieną ir ne dvi. Į žmonių priekaištus, esą mokamos pažymos reikia ilgai laukti, V.Vanagas atsakė: „Pažymų reikia laukti įvairiai – priklauso nuo to, kelintais metais žmogus gimė. Jeigu kokiais 1950-1960 m., reikia ilgiau ieškoti”.
Skelbia ne visur
Astrologė V.Liaugminienė sakė žinanti, kad užsienyje gimimo dokumentuose paprastai rašoma ir gimimo valanda. Tokia informacija esą galėtų atsirasti ir Lietuvoje išduodamuose liudijimuose.
Klaipėdos civilinės metrikacijos skyriaus vadovė Gražina Misevičienė dienraščiui sakė, kad jai teko matyti įvairių šalių gimimo liudijimų.
„Vienuose ši informacija yra, kituose – ne. Manau, kad liudijimuose turėtų būti kuo mažiau duomenų – kam pašaliniams žmonėms ją žinoti. Jeigu tėveliai nori, kad vaikas paaugęs ta informacija pasinaudotų, tegul ir pasirūpina jos išsaugojimu, juk kiekvienai moteriai duodama pažyma su tokiais duomenimis. Aš, pavyzdžiui, abiejų dukrų pažymas išsaugojau prisiminimui”, – sakė G.Misevičienė, prisipažinusi, kad pati mažai tiki horoskopais.
Padėti negali
Į Metrikacijos skyrių patenkančiuose dokumentuose įrašų apie gimimo laiką nebūna. Tai patvirtino ir skyriaus archyvarė Augenija Gaubienė.
„Žmonės skambina, klausia ir užbėga kartais. Kam jiems to reikia? Juk dėl horoskopų, – neslėpė archyvarė. -Tačiau niekuo negalime padėti. Tokius duomenis gali suteikti tik gimdymo namų archyvo darbuotojai. Iki mūsų ši informacija neatkeliauja.”