Penktasis realybės šou „Didysis brolis” sezonas Didžiojoje Britanijoje prasidėjo itin kilniai. Visos „Channel 4” surinktos garsenybės, sutikusios dalyvauti žaidime, susitarė piniginį prizą paaukoti labdarai. Tačiau gražūs užmojai netrukus baigėsi – realybės šou kilo rasistinis konfliktas, kuris sukėlė ant kojų net šalies valdžią.
Garsenybių šou dalyvavo tokios įžymybės kaip Jermaine’as Jacksonas, Michaelo Jacksono brolis, Lietuvoje rodyto 9-ojo dešimtmečio serialo „A komanda” aktorius, kadaise populiarios grupės „S Club 7” dainininkė Jo O’Meara, modelis, „Mis Anglija 2004”, gražuolė Danielle Lloyd. Tačiau daugiausia dėmesio sulaukė dvi „Didžiojo brolio” dalyvės. Viena jų – Jade Goody, prieš keletą metų laimėjusi prieš tai buvusį realybės šou ir tapusi pačia sėkmingiausia šou žvaigžde Jungtinėje Karalystėje. Žiūrovus ji intriguoja itin drąsiomis kalbomis, tiesmukumu. Kita penktojo šou intriga – indų aktorė, Bolivudo žvaigždė Shilpa Shetty, į žaidimą specialiai atvykusi iš Indijos.
Būtent jai ir buvo skirti kelių šio šou dalyvių rasistiniai priekabiavimai, kuriems praėjusią savaitę Didžiosios Britanijos spauda skyrė pagrindinius dienraščių puslapius.
Priešiškumas indei dalyvei buvo jaučiamas jau seniai, bet tikros aistros užvirė dėl… Shilpos gaminamo viščiuko bei sultinio kubelio. Kelios šou dalyvės ėmė šūkauti nevalgysiančios viščiuko, nes nežino, ką yra lietusios indės rankos. Jos puolė kamantinėti Shilpą, ar visi indai gyvena lūšnose, ir pavadino merginą šunimi. Kitas dalyvis pavadino ją Paki – Didžiojoje Britanijoje tai įžeidimas, kilęs nuo žodžio pakistanietis.
Stebint konfliktą iš šalies, jis atrodė lyg paauglių apsižodžiavimas, tačiau sukėlė diplomatinį skandalą. Jau kitą dieną žiniasklaidos priežiūros tarnybos gavo 20 tūkst. žiūrovų skundų dėl rasistinio priekabiavimo, todėl realybės šou transliavusi televizija buvo įspėta.
Tačiau didžiausią atgarsį laida sukėlė Indijoje, kurioje šis šou taip pat buvo transliuojamas. Daugybė aktorės gerbėjų ir nacionalistinių partijų atstovų išėjo į gatves, degino kitų šou dalyvių atvaizdus, reikalavo moralinių nuostolių atlyginimo ir kaltino Didžiąją Britaniją rasizmu bei netolerancija. Indijos ministras pirmininkas išreiškė nepasitenkinimą rasistiniu išpuoliu ir būgštavo, kad tai gali pakenkti abiejų šalių santykiams bei prekybai.
Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas suskubo patikinti Indijos premjerą, kad šalis netoleruoja rasizmo.
Iš „Channel 4” kanalo rėmėjų kaipmat pasitraukė keletas kompanijų, viešai pasmerkusių rasizmą skatinančias ir provokuojančias transliacijas. Tiesa, nutraukti patį šou neišdrįsta. Priešingai – šių metų pradžioje pradėtas transliuoti šou nebuvo labai populiarus, tačiau po šio incidento auditorija jau buvo milžiniška, tad penktasis „Didysis brolis” tapo antras pagal žiūrimumą realybės šou šalies istorijoje. Kas per šou įtaka, jei jo dalyvių pareiškimus svarsto net Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių rūmai…