Vilčių likučiai iškeliavo į Stambulą

„Žalgirio” krepšininkams Eurolygoje nepadeda net namų sienos

Vakar Kauno „Žalgiris” namuose pralaimėjo Eurolygos varžybų 11-ojo turo rungtynes Stambulo „Fenerbahce-Ulker” (Turkija) komandai 70:83. Išblėso visos viltys, kad kauniečiai dar gali sukurti stebuklą – patekti TOP-16 gretas.

Turkijos ekipą ištempė legionieriai

Per dvikovą su Stambulo ekipa „Žalgiris” dažniausiai buvo atsiliekančiojo pozicijoje.

Po permainingo pirmojo kėlinio (6:2, 6:7, 11:7, 13:16), kauniečiai nesėkmingai sužaidė daugiau nei tris antrojo kėlinio minutes: Jonas Mačiulis nepataikė baudų, Paulius Jankūnas prarado kamuolį, tikslo nepasiekė Vido Ginevičiaus tritaškis.

O varžovai surengė keturias rezultatyvias atakas iš eilės ir išsiveržė į priekį – 27:17.

Vėliau svečiai irgi buvo nubausti už klaidas bei netikslius metimus. Žalgiriečiai, laimėję maždaug dviejų minučių atkarpą 8:0, priartėjo (34:35), o netrukus Kirkas Penis rezultatą išlygino – 37:37.

Tuomet iniciatyvos ėmėsi „Fenerbahce-Ulker” legionierius Vilis Solomonas. Jo pastangomis Stambulo ekipa vėl atsiplėšė trečiajame kėlinyje – 52:48. „Žalgiriui” daug rūpesčių kėlė ir „taranas” Kasparas Kambala – 62:53 bei ketvirtojo kėlinio pradžioje blykstelėjęs Ibrahimas Kutluajus – 70:57.

Ką liudija statistika

„Žalgiris” – „Fenerbahce-Ulker” 70:83 (15:19, 24:20, 18:23, 13:21).

Taškus pelnė: „Žalgiriui” – J.Mačiulis 21 (4 perimti kamuoliai, 5 klaidos), T.Berdas 17 (13 atkovotų kamuolių), M.Kalnietis 10 (7 klaidos), M.Mačadas ir P.Jankūnas po 7, K.Penis 5, H.Motola 3; „Fenerbahce-Ulker” – V.Solomonas 19, K.Kambala 18 (4 perimti kamuoliai), D.Mršičius ir E.Basdenas po 10, I.Kutluajus 8, I.Klarkas 7, S.Erdenas 5, O.Onanas 4, O.Savas 2.

Komandų taiklumas: dvitaškių – 21/36 (58 proc.) ir 20/33 (61 proc.), tritaškių – 5/23 (22) ir 10/23 (43), baudų – 13/18 (72) ir 13/16 (81).

Atkovota kamuolių – 34 ir 27, perimta – 10 ir 11. Rezultatyvūs perdavimai – 16 ir 8. Klaidos – 19 ir 13.

Sunki CSKA pergalė Trevize

Pirmąją vienuoliktojo turo dieną – trečiadienį – buvo sužaistos penkerios rungtynės.

C grupėje Salonikų „Aris T.T. Bank” (Graikija), kuriam atstovauja Simonas Serapinas, svečiuose 62:77 (12:15, 12:22, 17:17, 21:23) pralaimėjo Po Ortezo „Elan Bernais” (Prancūzija) krepšininkams.

S.Serapinas per 10 min. įmetė 3 taškus (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 0/3, baudos 1/2) ir atkovojo 2 kamuolius.

Jeigu šeštąją pergalę iškovojusi Po Ortezo ekipa kitą savaitę namuose įveiks Neapolio „Eldo Basket” (Italija) komandą, tai užsitikrins vietą „TOP-16” varžybose. „Aris”, turintis penkias pergales, užima penktąją vietą ir turi puikias galimybes patekti į kitą etapą.

Kitose grupės rungtynėse nugalėtojo titulą ginantis Maskvos CSKA (Rusija) klubas išvykoje tik po atkaklios kovos 68:60 (19:18, 19:15, 20:11, 10:16) privertė pasiduoti Trevizo „Benetton” (Italija) krepšininkus.

Tai buvo aštuntoji maskviečių pergalė iš eilės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .