Modernios meno idėjos naujojoje Galerijoje XX2

Antradienį, lapkričio 14 dieną, įkurtuves atšventė spalvingoji Jurgitos Braziūnienės ir Indrės Savickaitės Galerija XX2. Į atidarymo šventę pasigrožėti meno darbais ir pasidžiaugti puikiomis interjero puošybos idėjomis susirinko ir garbūs svečiai, ir mieli šeimininkių bičiuliai.

„Mūsų visuomenė tampa vis labiau subrendusi ir skiria bei vertina tikrąjį meną, o ne kičą. Vis daugiau žmonių namus puošia tapytais paveikslais ar kitais meno kūriniais, todėl esame laimingi galėdami prisidėti prie namų ar įstaigų jaukumo”, – džiaugėsi galerijos direktorė Indrė Savickaitė.

Raudona spalva – energijos ir aistros simbolis

Vos įžengus pro galerijos duris, akį patraukia ryškios spalvos. Ypatingai daug raudonos, oranžinės spalvos galerijos savininkės Jurgitos Braziūnienės paveiksluose, kurie kaip ugnelė šildo rudeniškai niūrią aplinką. „Raudona – tai aistra, tai pati ryškiausia spalva. Vaikai mėsta šią spalvą, o suaugusiuosius ji taip pat tarsi pripildo gyvybingumu ir žadinančia energija. Ryškiai raudonos detalės puošia namus ir prikausto dėmesį net pačioje neutraliausioje aplinkoje”, – pasakoja Jurgita.
Daugelyje Jurgitos paveikslų atlikti šiai autorei būdinga tapybos technika. Ji kūriniams suteikia savitą faktūrą, tuomet paveikslai atrodo „gyvesni” ir tarsi įrėminti. Nedidelio formato darbelius menininkė pritaiko tapyba dekoruotus rėmelius. O jie tikrai netradiciniai – kaip ir visi autorės darbai yra spalvingi, puošti įvairiomis formomis.

Originali interjero puošyba

Jurgita Braziūnienė yra ir profesionali keramikė. Į jos kūrinių sąrašą galima įrašyti ir indus – įvairių formų lėkštes, sukurtas su įvairiais piešinukais ar su vienos ar kitos įmonės logotipu.
Galerijos XX2 atidarymo metu buvo pristatyta unikali autorės interjero puošybos – molio plytelių kolekcija. Nuo plytelių žvelgia ir linksmi paveikslėliai, ir įdomios formos, tapytos spalvingomis glazūromis. „Antros tokios pat plytelės nerasite. Tai lyg mažas meno kūrynys. Šios plytelės gali būti sukurtos ir pagal kiekvieno užsakovo norą, pritaikytos vonios ar virtuvės dekoratyvinei sienelei, o gal jaukiam kambario židiniui”, – pasakoja Jurgita Braziūnienė.
Galerija XX2 siūlo dar vieną įdomų ir originalų interjero puošybos elementą – foto keramiką. Tai – į keramikinius rėmelius perkelta šeimos fotografija, ar fotografija ant plytelių, kuri kartu su parinktomis dekoracijomis pagyvins ir papuoš namų sienas.

Meistrų darbai – net iš Ukrainos

Galerijoje XX2 eksponuojami ir kitų autorių darbai. Čia galima rasti Audriaus Gražio tapybos kūrinių, keramiko Gvido Raudonio šamoto keramikos skulptūrų, Algimanto Patamsio, Sigitos Lūkošiūnienės vienetiniių keramikos dirbinių ar Eglės Einikytės žaismingų kalėdinių angeliukų kolekciją.

Didelio dėmesio sulaukė Ukrainos meistrų rankų darbo dėželės. Įvairių formų ir dydžių drožtas dėžutes puošia sudėtinga tapyba ir inkrustacijos technologija. Nepakartojamų daugiasluoksnės tapybos ir inkrustacijos piešinių kūrimui naudojami aukso lakšteliai, marmuras, gintaras, malachitas, lazūritas ir kiti brangieji akmenys. Tokia išskirtinė dovana tikrai pradžiugintų ne vieną. Be to, piešiniai ant dėžučių kuriami pagal individualius užsakymus.

Galerijos šeimininkės mielai kviečia ir kitus Lietuvos bei užsienio šalių meninkus kartu surengti jų darbų parodas ar eksponuoti meno kūrinius. Taip pat nepamirštama švietėjiškos misijos, bendradarbiaujama su kitomis įstaigomis ir įvairių sričių meninkais. Galerija XX2 rengs paskaitas, seminarus, diskusijas.

Meno Galerija XX2 įsikūrusi J. Jasinskio/Rotundo gatvėje Nr. 7/7-3, Vilniuje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.