Panevėžio savivaldybės tarybos politikai dar nesirengia į privatizuojamų objektų sąrašą įtraukti nei pirties, nei laidojimo įmonės „Grauduva” – kol kas. Tai PB patvirtino ir Turto privatizavimo komisijos pirmininkas Vidas Balakauskas. Tačiau kuluaruose kalbama, jog anksčiau ar vėliau privatizavimo išvengti nepavyks – tiesiog miesto politikai prieš savivaldybių rinkimus nesiryžta net prasitarti apie tokį nepopuliarų sprendimą.
Kalbos mieste, kad galima svarstyti pirties bei bendrovės „Grauduva” privatizavimo galimybes, pasklido po to, kai Savivaldybės administracijos sudaryta darbo grupė parengė ataskaitą apie Savivaldybės kontroliuojamų įmonių veiklą. Ataskaitoje nurodoma, kad Savivaldybė neturėtų atsisakyti „Panevėžio energijos”, „Aukštaitijos vandenų”, „Panevėžio gatvių”, Specialiojo autotransporto, Autobusų parko ir „Panevėžio butų ūkio” bendrovių. Tačiau neatmetama galimybė svarstyti pirties ir „Grauduvos” privatizavimą.
Nekalbama
Savivaldybės turto privatizavimo komisijos pirmininkas Vidas Balakauskas tvirtino, kad kol kas nekalbama nei apie pirties, nei apie „Grauduvos” privatizavimą. „2005 metų pavasarį Taryba priėmė sprendimą išbraukti „Grauduvą” iš privatizuojamų objektų sąrašo. Per tą laiką niekas nepasikeitė. Šie objektai tikrai neįtraukti į sąrašus ir apie privatizavimą tikrai nekalbama. Politikai vykdo priimtus įsipareigojimus”, – aiškino jis.
Politikas teigė, kad nebuvo kalbama ir apie Panevėžio pirties privatizavimą. Pasak jo, pirtis teikia socialines paslaugas. „Kitos pirties Panevėžyje nėra, todėl kalbėti apie jos privatizavimą anksti, – kalbėjo V.Balakauskas. – Reikia pripažinti, kad pirtį reikia modernizuoti. Ji nėra ekonomiška. Tiesa, prieš pusantrų metų pirčiai buvo ieškoma kitos vietos, bet po įvairių pasiūlymų buvo nuspręsta palikti ją senoje vietoje”.
Prieš rinkimus neprivatizuos
Anot Turto privatizavimo komisijos pirmininko, nė vienas politikas, kuris ketina dalyvauti artėjančiuose savivaldybių rinkimuose, nesiryžtų kalbėti apie šių objektų privatizavimą. „Tai būtų nepopuliaru, bet neatmetu galimybės, kad, pasibaigus rinkimams, naujai išrinkti į miesto Tarybą politikai pradės svarstyti pirties bei „Grauduvos” privatizavimo galimybę”, – įtikinamai kalbėjo V.Balakauskas.
Kalbas girdėjo
Panevėžyje pasklidusias kalbas apie privatizavimą girdėjo ir „Grauduvos” bendrovės direktorė Angelė Kirklienė. Moteris tvirtino, kad nei ji, nei laidojimo įmonėje dirbantys 28 darbuotojai nelaukia privatizavimo. „Dirbame gerai. Stengiamės atnaujinti laidojimo įstaigą. Remonto darbams jau išleidome apie 30 tūkstančių litų. Savivaldybė mūsų išlaikymui lėšų neskiria. Išsilaikome patys. Per metus uždirbame apie 800 tūkstančių litų”, – aiškino ji.
Įstaigos vadovė tvirtino, kad Panevėžyje pasklidęs gandas apie „Grauduvos” privatizavimą nėra malonus: „Privertė sunerimti. Nesijaučiame saugiai. Juolab kad nesame nuostolingi ir neprašome jokios paramos. Todėl tos visos kalbos apie privatizavimą gąsdina”.
Girdėti nemalonu
Panevėžio pirties direktorius konservatorius Jonas Kubilius PB teigė, kad jam nemalonu girdėti kalbas apie privatizavimą. „Dirbame, remontuojame pirties patalpas. Tenka pripažinti, kad tam atliekamų lėšų nėra per daug. Turime minčių, kaip padaryti pirtį ekonomiškesnę. Svarstome galimybę, kaip tapti nepriklausomais nuo „Panevėžio energijos”. Įsirengus vietinį šildymą taptume taupesni”, – įtikinamai kalbėjo pirties direktorius.
Anot jo, kalbos apie pirties privatizavimą neišgąsdino. „Kam reikia užuominomis kalbėti ir gąsdinti panevėžiečius. Pirtis lankoma ir ją privatizuoti nevertėtų. Manau, kad tos kalbos tik šiaip. Jos ir liks kalbomis”.
Didelių pasikeitimų nėra
J.Kubilius tvirtina, kad vertėtų galvoti, kaip pirtį atgaivinti, kad ji taptų lankoma. Nors pirčiai jis vadovauja jau dvejus metus, didelių pasikeitimų įstaigoje nebuvo. Atliktas kosmetinis remontas pirties jaukesne nepadarė. Apie pasikeitimus J.Kubilius kalba ne pirmą kartą, tačiau kalbos ir liko kalbomis.