Nusižudė užsienietis, ieškojęs darbo Kaune

Kauniečio bute pasikorė stogdengio darbo Lietuvoje negavęs Lenkijos pilietis

Po antradienio vakaro nelaimės senajame Žaliakalnyje belieka konstatuoti, kad į tėvynę karstuose grįžta ne tik svetur uždarbiavę mūsų tautiečiai, bet ir užsienio valstybių piliečiai, Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, ėmę ieškoti legalaus darbo pas mus.

Atvažiavo paskui draugą

Antradienio vakare viename, kaip teigiama, penkiems Lenkijos piliečiams išnuomotame P.Višinskio gatvės bute aptiktas pasikoręs penkiasdešimt dvejų metų svečias iš Plocko.

Oficialiai nepatvirtintais duomenimis, šis lenkas buvo atvykęs Kaunan, norėdamas gauti stogdengio darbą vienoje miesto statybos bendrovėje, kurioje su kitais tėvynainiais jau dirbo jo draugas.

Kauno policijos Migracijos skyriaus Užsieniečių reikalų poskyrio duomenimis, tai pirma jiems žinoma Kaune darbo ieškojusio užsieniečio savižudybė.

Minėto P.Višinskio gatvės namo gyventojai dienraščiui pasakojo, kad lenkai čia apsistojo prieš kelias savaites. Jiems išnuomoto buto savininkas pats šiuo metu uždarbiauja Airijoje.

Pirminiais duomenimis, susitikimas su Lietuvoje dirbančiu draugu audringai atšvęstas. Pastarasis kitą dieną lyg niekur nieko išėjo į darbą. Tačiau jo svečias, tą rytą pirmą kartą pasirodęs galimiems darbdaviams, patyrė fiasko. Įtarus, kad vyriškis geriantis, į darbą jis nepriimtas.

Vietoj grįžimo tuščiomis – kilpa

Ši nuoskauda vėl malšinta alkoholiu. Teigiama, kad išgertuvės tęsėsi kelias dienas, kol draugas įsodino savo svečią į Lenkijos kryptimi riedantį autobusą. Tačiau šis niekur neišvažiavo. Viena prielaidų – gėda buvo grįžti tuščiomis.

Antradienio vakare grįžęs iš darbo draugas rado jį nebegyvą, sėdintį ant dėžės ir atsirėmusį į sieną. Ant kaklo buvo apvyniotas elektros laidas. Įvykio vieton dar kviesta greitoji, tačiau medikai jau niekuo negalėjo padėti.

Kauno policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Lenkijos piliečio mirties priežasties nustatymo.

Svarbiausia, anot pareigūnų, išsiaiškinti, ar svečio mirtis nebuvo smurtinė. Visa kita – jau velionio draugo bei artimųjų rūpesčiai.

Negausi statistika

Minėto Kauno policijos užsieniečių reikalų poskyrio duomenimis, šiuo metu, gavę leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, Kaune dirba dvidešimt Europos Sąjungos valstybių piliečių. Dauguma jų – lenkai.

Septyni Lenkijos piliečiai dirba jau minėtoje statybos bendrovėje stogdengiais, kiti – tolimųjų reisų vairuotojais. Šioje bendrovėje kartu su lenkais dirba ir keli Vokietijos piliečiai – išeiviai iš Kazachstano, grįžę į savo etninę tėvynę, tačiau joje nepritampantys.

Daug gausesnis užsieniečių, dirbančių Kaune su Darbo biržos leidimais ir gavusių laikinąjį leidimą gyventi Lietuvoje, būrys.

Oficialioji statistika teigia, kad tokių – aštuoniasdešimt vienas. Dauguma – UAB „Granitas” mūrininkais dirbantys ukrainiečiai.

Kaune su Darbo biržos leidimais dirba ir Rusijos, Baltarusijos, Kinijos, Izraelio bei JAV piliečiai. Pastarieji – kompiuterinės technologijos srityje, Izraelio atstovai įsidarbinę arba nekilnojamojo turto agentūrose, arba vadybininkais, Kinijos pasiuntiniai – virėjais restoranuose. Kauno policijos duomenimis, Europos Sąjungos piliečiams gauti darbą Kaune nėra sunku, tačiau retas nenutraukia sutarties jau po dviejų-trijų mėnesių, kaip manoma, greičiausiai nepatenkintas darbo užmokesčiu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.