Visi mokslinės praktikos galimybėmis besidomintys Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai kviečiami dalyvauti rudeniniame „Studentų mokslinių praktikų” projekto etape ir iki rugsėjo 25 d. registruotis spalio – lapkričio mėnesiais vyksiančioms mokslinėms praktikoms.
Liepos – rugpjūčio mėnesiais organizuotų praktikų metu, studentai dirbo daugiau nei 25 fizikos, biochemijos, geologijos, geografijos, lituanistikos, biotechnologijų, chemijos, lazerinių tyrimų, medžiagotyros, eksperimentinės medicinos ir kt. sričių laboratorijose, bibliotekose, mokslo centruose ar lauko ekspedicijose, vadovaujami aktyviai dirbančių mokslininkų ar tyrėjų.
Pasak vasarą mokslinę praktiką atlikusių studentų, tokia galimybė susipažinti su tyrimų laboratorijų galimybėmis bei žinomų Lietuvos tyrėjų darbais, buvo puiki paskata pagalvoti apie mokslinės karjeros galimybes bei perspektyvas.
Šių metų mokslinių praktikų naujovė yra tai, jog praktiką galima atlikti ne tik valstybiniuose mokslo institutuose bei universitetuose, bet ir privačiose aukštosiose mokyklose, aukštųjų technologijų kompanijose, vykdančiose mokslinius tyrimus ar eksperimentinę plėtrą.
Mokslinės praktikos trukmė – 9 savaitės. Atvirą konkursą laimėjusiems studentams bus skiriama 1500 Lt finansinė parama, o atvykusiems iš kitų regionų, bus iš dalies (100-200 Lt) kompensuojamos išlaidos pastogei praktikos metu.
Studentai, norintys dalyvauti atvirame konkurse praktikos vietai laimėti, turėtų apsilankyti internetiniame puslapyje www.lmt.lt/praktika, kuriame paskelbta informacija apie praktikos vadovus, jų siūlomas mokslinės praktikos temas bei konkrečius laikus. Užpildydami paraiškos anketą studentai jau šiandien gali kreiptis į praktikos vadovus, o pastariesiems sutikus priimti studentą praktikai, bus pasirašyta trišalė sutartis tarp studento, vadovo institucijos ir Lietuvos mokslo tarybos.
Pretenduoti į praktikos vietas gali visi Lietuvos studentai, nepriklausomai nuo to, kokioje aukštojoje mokykloje jie studijuoja. Vienintelis griežtas reikalavimas – studento pažangumas. Paskutiniųjų dviejų semestrų vidurkis negali būti mažesnis nei aštuoni.
Projektas ” Mokslinės praktikos organizavimo modelis I studijų pakopos specialistams sukūrimas ir diegimas Lietuvos mokslo ir studijų institucijose” vykdo Lietuvos mokslo taryba kartu su Švietimo ir mokslo ministerija projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos Socialinio fondo ir iš valstybės biudžeto.