Sėkmingų santykių paslaptis

Sutikite, gražu žiūrėti į 60-mečių porą, susikibusią už rankų kaip paauglystėje. Švelnius žvilgsnius vienas kitam, meilias šypsenas.

Visi siekiame idealių santykių. Na, gerai – galbūt ne idealių (idealių nebūna), tačiau darnių, sveikų ir stiprių santykių – taip. Juk reikia kiekvienam turėti, į ką atsiremti, kam pasiguosti, su kuo pasidžiaugti.

Tačiau kiekvieniems santykiams reikalingi tvirti pamatai, teigia psichologai. Psichoterapeutė Paula Hall BBC tinklalapyje išskiria septynis veiksnius, būtinus, kad porų santykiai būtų būtent tokie – tvirti, pagrįsti meile ir pasitikėjimu. Tad kokių burtų reikia, norint išsaugoti darnius ir tvirtus santykius?

1. Mylėkite save

Jei nemylėsite savęs, jums bus sunku patikėti, kad kažkas kitas jus myli.

Savigarba yra labai svarbus dalykas sveikuose santykiuose. Kai jūs iš tiesų patinkate sau, nepaisant jūsų trūkumų ir silpnybių, jūs pasitikite savimi. O kai pasitikite savimi ir jaučiatės saugi, jūs galite mėgautis buvimu su savo partneriu, ne todėl, kad jaučiate, jog jums to reikia, norint išgyventi.

Jei praeityje turėjote karčios patirties, verta pasistengti padirbėti su savimi. Pasitelkite į pagalbą patikimą draugą. Jums gali būti sunku pasikliauti savo partneriu, tačiau kuo stipresnė esate kaip asmenybė, tuo stipresni ir lygiavertiškesni bus santykiai.

2. Mylėkite savo partnerį

Sveiki santykiai mezgasi tarp žmonių, kurie iš tiesų vienas kitam patinka. Gali būti labai romantiška kalbėtis apie meilę, tačiau svarbu atminti, kad meilė yra emocija, kuri ateina ir išeina.

Jei jūs be galo patinkate vienas kitam, jums patinka būti kartu, sutinkate su partnerio mintimis ir poelgiais, gyvenate tomis pačiomis svajonėmis, tuomet meilės jausmas niekada nebus nutolęs.

Be to, svarbu partneriui sakyti, kad jūs jį mylite. Šilti padrąsinimo ir palaikymo žodžiai kelia pasitikėjimą ir pagarbą. Dar pridėkite keletą komplimentų ir jūs padidinsite partnerio pasitikėjimą savimi.

3. Raskite laiko vienas kitam

Dalykų svarbumą žmogui galima išmatuoti laiku, kurį jis gali jiems skirti. Kai pora pradeda užmegzti santykius, jie instinktyviai juos laiko prioritetiniais. Tačiau bėgant laikui, gyvenimas greitėja – darbas, vaikai – kartu praleidžiamas laikas dažniausiai krenta iš prioritetų sąrašo viršūnės.

Jei reguliariai neleidžiate laiko kartu, yra tikimybė, kad jūs nutolsite vienas nuo kito. Laiko radimas vienas kitam gali reikšti kitų veiklų paaukojimą, tačiau atminkite, jog tai yra investiciją į laimę ateityje.

4. Bendraukite

Gera komunikacija yra būtina sveikiems santykiams. Tai vienintelis būdas pasakyti partneriui, kas jūs esate, ko jūs norite ir kodėl vienaip ar kitaip elgiatės. Kalbėjimas yra būdas įsileisti kitą žmogų į savo asmeninį gyvenimą.

Bendravime svarbu mokintis atvirai ir sąžiningai išsakyti, ką jūs galvojate ir jaučiate. Tai taip pat reiškia partnerio klausymąsi be teisimo.

5. Mokėkite ginčytis

Ginčai yra normali santykių dalis. Mes visi esame unikalūs, todėl ir skirtingi.

Mokančioms pozityviai ginčytis poroms nereikia nerimauti, kad jos ne visada sutaria. Tinkami argumentai yra galimybė pasidalinti savo jausmais ir sustiprinti ryšius, siekiant sprendimo, kuris jus abu patenkintų. Tai gali būti patirtis, kuri jus abu daro labiau pasitikinčiais savo santykiais bei jus suartina.

6. Lieskitės kasdien

Lytėjimas yra gyvybiškai svarbus žmogaus poreikis. Tyrimai yra atskleidę, kad be prisilietimo, dauguma gyvūnų, o taip pat ir žmonės, miršta dar vaikystėje. Glamonėjimas mažina kraujo spaudimą, išlaisvina natūralius opiatus smegenyse, o taip pat ir medžiagą oksitociną, kuris yra būtinas poros ryšio sutvirtinimui.

Lytėjimas turi komforto ir palaikymo galią, jis gali ginti ir padrąsinti, atpalaiduoti ir, be abejo, sužadinti. Kiekvienos poros lytiniame gyvenime gali būti sausų periodų, tačiau žmogaus fiziologiniai poreikiai nesikeičia.

7. Priimkite pasikeitimus

Bėgant metams, žmonės keičiasi ir būtent tie pasikeitimai santykius palaiko gyvybingus. Gyvenimas taip pat keičiasi – ir ne visada ta kryptimi, kuria norėtume.

Pokyčiai gali pateikti augimo ir intymumo galimybių, tačiau taip pat gali būti skausmingi. Tai gali reikšti prisitaikymą prie naujo mąstymo ar naujo gyvenimo būdo. Tai taip pat gali reikšti dalykų, kurie buvo savi ir saugūs, atsisakymą.

Sėkminguose santykiuose poros mokosi prisitaikyti prie pokyčių kartu. Pokyčių priėmimas yra neišvengiama žmogaus gyvenimo dalis. Partneriai turi palaikyti vienas kitą ir bėdoje, ir džiaugsme.

Laikytis šių septynių išvardintų principų nėra lengva, tačiau kuo labiau jūs stengsitės, tuo stipresni bus jūsų santykiai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Psichologija su žyma , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Sėkmingų santykių paslaptis"

  1. Inga

    😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.