Įvedę duomenis specialiame Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) tinklalapyje, studentai turės atsispausdinti anketą bei mokėjimo kvitą. Pernai tokias anketas ir kvitus jie gaudavo iškart įstoję į aukštąją mokyklą. Atsispausdintus ir užpildytus dokumentus studentams teks nešti į banką. Kaip ir pernai, anketos bus priimamos DnB Nord bankuose, nes Lietuvos studentų atstovybių sąjunga pratęsė bendradarbiavimą su šiuo banku. Šiemet naujo LSP gamyba kainuos 18 litų, o seno pažymėjimo pratęsimas – 16 litų.
Sumokėję pinigus bei atidavę anketas studentai galės stebėti pažymėjimo gamybos procesą internete. LSAS tinklalapyje bus pranešama, jei kils problemų gaminant pažymėjimą. Taip tikimasi sumažinti nesusipratimų dėl pažymėjimų gamybos ne laiku. Dažniausiai tokio vėlavimo priežastimi tampa nekokybiškos nuotraukos ar netiksliai užpildytos LSP anketos.
Studento pažymėjimas – būtinybė
Šiemet vis garsiau kalbama apie būtinybę turėti pažymėjimą. Be jo studentai ne tik negalės pasinaudoti taikomomis lengvatomis, bet ir nebus įleidžiami į egzaminus. Manoma, tai palengvins kovą su nesąžiningumu per egzaminus. Kaip teigia LSAS, vis dažniau aukštosiose mokyklose egzaminus studentai laiko vieni už kitus. Iki šiol tik kai kuriose aukštosiose mokyklose buvo reikalaujama į egzaminą atsinešti asmens dokumentą, tačiau į tokį reikalavimą dažnai buvo žiūrima pro pirštus.
LSAS nuomone, privalomas studento pažymėjimas yra vienas priimtiniausių nesąžiningumo problemos sprendimo būdų, nes pasas ar vairuotojo pažymėjimas dar neįrodo, kad žmogus tikrai yra tos aukštosios mokyklos studentas.
Nuo rudens turėti studento pažymėjimą bus privaloma visų studijų Vilniaus universiteto studentams. PB žiniomis, tokios tvarkos laikosi kai kurie Vilniaus Gedimino technikos ir Vytauto Didžiojo universitetų bei keleto kolegijų dėstytojai. Kitos aukštosios mokyklos tai dar tik svarsto.