Prieš metus teismo įpareigota „Immersion Corp.” kompanijai sumokėti 90 mln. JAV dolerių kompensaciją, „Sony” sulaukė naujo kaltinimo. Šį kartą kaltinimus dėl neteisėto svetimų technologijų naudojimu pateikė „Agere Systems”.
Įvairius „Sony” kompanijos padaliniu „Agere Systems” kaltina, sąmoningai naudojus aštuonias „Agere Systems” patentuotas technologijas. „Agere Systems” atstovų teigimu nelicencijuotos technologijos naudojamos daugelyje „Sony” gaminių, įskaitant ir „PlayStation Portable” (PSP), „PlayStation 2”, „PlayStation 3” žaidimų kompiuterius, „Sony VAIO” kompiuterius, „Handycam” vaizdo kameras, „Walkman” grotuvus, „Memory Stic Duo” laikmenas ir „Location Free” televizorius.
„Sony” atstovai šiuos kaltinimus atmeta ir teigia, kad septynis iš aštuonių patentų ji įsigijo dar 1989 metais, abipusiu keitimusi patentais su AT&T ir „Lucent” („Agere Systems”, tai buvęs „Lucent” mikroelektronikos padalinys) kompanijomis. Be to, „Sony” atstovų teigimu, dalis „Agere Systems” patentų kelia abejones, nes kompanija nepateikė tikslių duomenų apie patentų išdavimą. Dėl šios priežasties „Sony” teisėjo paprašė abejotinus patentus paskelbti negaliojančiais.
Kuri šių kompanijų teisi – sunku pasakyti. Kaip ir dalis kitų didelių kompanijų, „Sony” jau ne kartą buvo kaltinama pavogusi kitų, smulkesnių kompanijų idėjas. Tačiau žinant dabartinės patentų sistemos netobulumus – visai tikėtina, kad „Agere Systems” tiesiog ieško lengvai gaunamų pinigų. Pavyzdžiui, viena iš jos „išrastų” technologijų, neva neteisėtai panaudota „Sony” kompanijos, yra apibrėžiama, kaip „bevielio lokalaus tinklo įrenginys” („wireless local area network apparatus”). O tai labai platus apibrėžimas, tinkantis daugeliui šiuolaikinės elektronikos įrenginių.
Tol, kol iš esmės nebus peržvelgta dabartinė patentų sistema – tokie teismai bus įprastas reiškinys. 2001 metais Melburno (Australija) teisininkas Johnas Keoghas, norėdamas pabrėžti patentų sistemos netobulumą, užpatentavo „sukamojo transportavimo realizacijos įrenginį” („circular transportation facilitation device”) arba paprasčiau kalbant – ratą.