Klausykimės Mocarto

V.A. Mocarto Sonatos dviem fortepijonams klausymasis gerina sergančiųjų glaukoma bei neurologiniais regos funkcijos sutrikimais regėjimą.

Prie tokių išvadų priėjo brazilų mokslininkai. Savo eksperimento rezultatus jie aprašo „British Journal of Ophthalmology”.

Eksperimente dalyvavo 60 pacientų, kenčiančių įvairaus pobūdžio regėjimo sutrikimus. Pusė dalyvių ruošėsi regėjimo lauko automatizuotiems tyrimams klausydamiesi V.A. Mocarto muzikos, likusieji – visiškoje tyloje.

Regėjimo lauko automatizuotas tyrimas – paplitęs regos funkcijos įvertinimo metodas. Tyrimo metu baltame fone projektuojama balta figūra, ir tiriamasis turi parodyti, kada pradeda aiškiai matyti vaizdo kontūrus.

Eksperimento dalyviai buvo parinkti daugmaž vienodo amžiaus, lyties, priklausantys tai pačiai etninei grupei. Nė vieno jų rega šiuo būdu anksčiau nebuvo tirta.

Tie, kurie testo laukė klausydamiesi V.A. Mocarto, geriau fokusavo regą ir greičiau atliko užduotį nei tie, kurie laukė testo tyloje. Tačiau šis geras efektas visgi truko ne ilgiau kaip 10 minučių.

Brazilų mokslininkų nuomone, šie rezultatai leidžia manyti, kad V.A. Mocarto muzika teigiamai veikia erdvės ir laiko suvokimo fukcijas bei pagreitina vizualinės informacijos apdorojimą smegenyse.

Teigiamas austrų kompozitoriaus poveikis sveikatai ir sugebėjimams ne kartą jau mokslininkų pastebėtas ir pavadintas „Mocarto efektu”. Jau anksčiau buvo aptikta, kad Mocarto kūriniai skatina gabumus matematikai ir bendrą mokinių pažangumą, taip pat pagreitina vaisiaus smegenų vystymąsi motinos įsčiose.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.