Žemdirbiams – naujas interneto portalas apie paramą

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA), siekdama efektyvesnio paramos kaimo plėtrai administravimo, sukūrė informacinį interneto portalą, kuriame žemdirbiai galės individualiai rasti visą jiems reikalingą informaciją apie jų gaunamą paramą.

Per sukurtą interneto portalą bus galima prisijungti prie NMA elektroninių duomenų bazių, kuriose kaupiama informacija apie ūkininkams skiriamą tiesioginę paramą ir Kaimo plėtros 2004-2006 m. plano (KPP) paramos priemones. Čia žemdirbiai galės pasitikrinti savo pateiktų paraiškų duomenis bei jose nustatytus neatitikimus, atliktų patikrų rezultatus, apskaičiuotas ar jau išmokėtas paramos sumas.

„Agentūra kasmet gauna apie 500 tūkstančių paraiškų, o bendra administruojamos paramos suma siekia apie pusantro milijardo litų. Reikia pripažinti, kad nagrinėdami tokį didžiulį paraiškų kiekį, sulaukdavome kritikos, kad žemdirbiai nėra informuojami, kada gali tikėtis atsakymų dėl paramos patvirtinimo ar gaunamų išmokų. Sukurto informacinio portalo pagalba žemdirbiai galės operatyviai gauti visą jiems reikalingą informaciją apie mūsų administruojamą paramą”, – sako Vitas Lopinys, NMA direktoriaus pavaduotojas.

Pasak V.Lopinio, informacinis portalas bus naudingas ne tik žemdirbiams: prie jo prisijunti taip pat galės NMA teritorinių skyrių, Žemės ūkio ministerijos, savivaldybių bei kitų su paramos administravimu susijusių institucijų darbuotojai. Tai padės efektyviau administruoti kaimo plėtrai ES skiriamas lėšas, kadangi jas skirstantys specialistai galės greičiau tarpusavyje keistis jiems reikalinga informacija. Tačiau prisijungti prie duomenų bazės galintys asmenys turės skirtingas informacijos peržiūros funkcijas. Pavyzdžiui, savivaldybių darbuotojai negalės sužinoti informacijos apie konkrečias ūkininkams skiriamos paramos sumas, tai bus prieinama tik patiems žemdirbiams.

Planuojama, kad informacinis interneto portalas startuos nuo rudenio. Kol kas jis dar yra testuojamas: juo naudojasi kelios dešimtys žemdirbių, žemės ūkio vadovų, savivaldybių specialistų, kad galėtų pateikti pasiūlymus, kaip dar patobulinti portalą ūkininkų patogumui.

Planuojama, kad ateityje naujasis informacinis portalas turės ir daugiau funkcijų. Svarstoma galimybė sudaryti sąlygas ūkininkams internetu pateikti klausimus NMA darbuotojams, ir net siųsti paraiškas paramai gauti bei kitus su paramos gavimu susijusius dokumentus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.