Lietuvė archeologė Marija Gimbutienė (1921-1994) stovi pasaulinio archeologijos mokslo Olimpe – ji neretai lyginama su tokiais garsiais atradėjais kaip H.Šlymanas ar A.Evansas: tai, ką pastarieji padarė Trojai ir Kretai, M.Gimbutienė padarė neolito erai, iškeldama į paviršių stulbinamai gausius istorijos lobynus ir atskleisdama civilizaciją, kurią ji pavadino Senąja Europa.
Neseniai „Žaltvykslės” leidykla išleido mokslininkės dukters Živilės Gimbutaitės ir Kornelijos Jankauskaitės sudarytą knygą apie garsiąją archeologę – „…iš laiškų ir prisiminimų”, kurioje pateikiamas pluoštas M.Gimbutienės ir jos vyro Jurgio Gimbuto laiškų, giminių, artimųjų, bičiulių atsiminimai.
Nuotraukomis gausiai iliustruoti prisiminimai apima visus M.Gimbutienės gyvenimo metus nuo gimnazijos laikotarpio Kaune iki paskutiniųjų metų Kalifornijoje ir 1993 m. kelionės Lietuvon. Turint prieš akis Veronikos Alseikienės, Marijos mamos, ir brolio Vytauto Alseikos žodžius, taip pat ištraukas iš mokslininkės vyro Jurgio Gimbuto dienoraštinės autobiografijos ir Marijos laiškus Jurgiui, susidaro chronologinis M.Gimbutienės biografijos vaizdas.
Kiti M.Gimbutienei artimų žmonių prisiminimai nusakyti iš asmeninės autorių perspektyvos, mokslinės bei visuomeninės jų patirties, nušviečiant įvairius bendravimo su Marija momentus. Taigi knygos turinys savaime susiskirsto pagal autorių profesiją ir dominuojančią mintį į mokslo, visuomeninės veiklos, meno, moters dvasingumo ir asmeniško pažinimo dalis. Ryškėja M.Gimbutienės – kaip kūrybingos mokslininkės ir aktyvios visuomenininkės – portretas, kartu jos ryšys su iškiliausiais to meto mokslininkais, menininkais ir kitais žymiais žmonėmis, jos pačios asmenybės spinduliavimas visuomenėje
😯 gerass
net nezinau ka cia darau!!!!!!!!!! 😉 😛 🙁 😥 😮 😐 😳 8) 🙄 😕 😡 👿 😯 💡
man la patiko ir daug ka suzinojau
man tikrai labai patiko 😀